Opady śniegu

Data utworzenia 2021-04-12 14:30:02Ważne do 2021-04-13 12:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach śnieguPrzejdź do całości

13. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki - ogłoszenie konkursu

Organizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. w październiku 2016 r. jest przeglądem najciekawszych postaw twórczych artystów plastyków z Polski i zagranicy. Stwarza to możliwości porównawcze, które pozwolą usytuować nasze osiągnięcia w dziedzinie plastyki na szerszym tle sztuki europejskiej. Warunki konkursu określone w regulaminie są gwarantem wysokiego poziomu artystycznego pokonkursowej wystawy. Dlatego też zachęcamy Państwa do czynnego w nim uczestnictwa, zwłaszcza, że dotychczasowe konkursy legitymowały się wysokim prestiżem w polskim środowisku plastycznym. Przesyłając niniejsze zaproszenie pozostajemy w przekonaniu, że zechcą Państwo wziąć udział w naszym 13. Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki.

The 13th International Autumn Salon of Art

Organized by the BWA Gallery in Ostrowiec Swietokrzyski i October 2016 is the review of most interesting of the creative aspirations of fi ne arts artists from Poland and abroad. This event creates the possibility of comparative studies, which will place our achievements on European fine arts’ broader background. Terms defi ned in the rules of competition are the guarantee of the high artistic level of post-competition exhibition. We encourage you to participate acitively in it, especially that the previous competitions were characterized by high prestige among Polish art representatives. Dear friends, by submitting this invitation we are convinced that you wish to take part in our 13th INTERNATIONAL AUTUMN SALON OF ART.

Good luck, Organizers

pdf Pobierz regulamin / Download rules (528 KB)

13 salon baner

Jesienny Salon Sztuki - bo tak brzmi jego potoczna nazwa - nieprzerwanie organizowany jest w Ostrowcu od 1996 roku jako największy konkurs artystyczny w województwie świętokrzyskim i sztandarowe przedsięwzięcie BWA w Ostrowcu Św. Idea organizowania przeglądu sztuki polskiej podjęta przez Tadeusza Maja, nieżyjącego już kustosza galerii i artysty, w roku 2016 spełni się w salach BWA w Ostrowcu Św. po raz trzynasty jako XIII Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki.

Jest to cykliczna, konkursowa, interdyscyplinarna impreza, która od 2009 roku ma charakter międzynarodowego biennale. Jej celem jest przegląd wszystkich technik i kierunków uprawianych w profesjonalnej sztuce współczesnej.

Od 1998 roku, komisarzem Salonów Jesiennych jest Jolanta Chwałek, aktualna dyrektor ostrowieckiego BWA. Jesienne Salony Sztuki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony artystów zarówno polskich jak i zagranicznych. Do konkursu wpływa zwykle kilkaset prac (w poprzedniej edycji wpłynęło 605 prac 200 artystów z kraju a także z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Słowacji, Słowenii, Francji, Japonii i Australii), spośród których profesjonalne jury wybiera najlepsze, kwalifikuje do wystawy pokonkursowej i przyznaje nagrody.

Główną nagrodą Salonu jest Nagroda pieniężna Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz specjalnie na tę okazję zaprojektowana przez Arkadiusza Latosa, statuetka „Homo Quadratus Ostroviensis”.

www.bwa.ostrowiec.pl/