Opady śniegu

Data utworzenia 2021-04-12 14:30:02Ważne do 2021-04-13 12:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach śnieguPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść
A- A A+
 

mira44

Organizowany od dziesieciu lat w Ostrowcu Świętokrzyskim Festiwal im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" dedykowany jest „pierwszej damie polskiego bluesa". Związana rodzinnie i emocjonalnie z Ostrowcem Świętokrzyskim artystka zmarła 

25 października 2005 r. w Otwocku, gdzie mieszkała w ostatnich latach życia. Początkowo przesłuchania i koncerty odbywały się na scenie rozstawianej w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego oraz w Klubie Perspektywy, w 2011 r. impreza przeniosła się kilkaset metrów dalej, do amfiteatru na obrzeżach parku. Na trwający przez cały lipcowy weekend festiwal składają się konkursowe przesłuchania debiutantów z całego kraju oraz zza granicy (Białoruś, Litwa, Łotwa, Ukraina), którzy wykonują covery utworów z repertuaru Miry Kubasińskiej oraz grup Blackout i Breakout, a także swoje autorskie kompozycje.

 

wog

Wielotysięczną publiczność przyciągają koncerty gwiazd Wielkiego Ognia. W tym charakterze wystąpili już m.in. Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Hey, Kult, Martyna Jakubowicz, Magda Piskorczyk, Cree, Coma, Shakin Dudi, Acid Drinkers, Dave Ellis Band, Hunter, Jelonek, Illusion, Rob Tognoni Band, CETI, Grażyna Łobaszewska&KGBand i Renata Przemyk. Laureatami ostrowieckiego festiwalu są z kolei m.in. krajowe zespoły Vitamins, Aaron, Cinemon, Wolna Sobota, Roadside, Polska B oraz The Toobes i Landau z Białorusi. W 2015 r. główna nagroda trafiła do Pauliny Lendy i zespołu Kruki. W 2014 r. przyznawana po raz pierwszy nagroda publiczności trafiła do ostrowieckiej grupy Black Fog. Dwa lata wcześniej inny ostrowiecki zespół BigQueens także znalazł się w gronie laureatów zdobywając trzecią nagrodę w głównym konkursie.

 

 Xwo7