Opady śniegu

Data utworzenia 2021-04-12 14:30:02Ważne do 2021-04-13 12:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach śnieguPrzejdź do całości

dniziemi

Dni Ziemi są organizowaną cyklicznie od 13 lat imprezą edukacyjną, której celem jest przybliżenie i promowanie najistotniejszych walorów chronionych obszarów przyrodniczych oraz prezentowanie atrakcji krajobrazowych, turystycznych i kulturowych związanych z nimi regionów. Co roku mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego poprzez filmy, wykłady, prezentacje multimedialne, wystawy, koncerty oraz degustacje regionalnych przysmaków po kolei poznają wszystkie polskie parki narodowe. W 2014 r. wyjątkowo dzięki współpracy z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie ostrowieckie Dni Ziemi poświęcono promocji amerykańskich parków narodowych, co ułatwiła obecność uczestniczącego w imprezie zastępcy konsula Vanji Vukoty.

Integralną częścią ostrowieckich Dni Ziemi są artystyczne prezentacje, w których w ostatnich latach oprócz zespołów typowo folklorystycznych wystąpili także m.in. amerykański bluesman Alvon Johnson, ukraiński big band Riverboat Ramblers Swing Orchestra, gwiazda muzyki etno Ainu, założyciel Kapeli Czerniakowskiej Stasiek Wielanek, rockowe zespoły Lombard i Leash Eye, folkowe grupy Chudoba i Redlin oraz wykonująca muzykę country grupa Konwój. Imprezy składające się na Dni Ziemi odbywają się w kilku miejscach (Galeria Fotografii MCK, kino „Etiuda”, Klub Perspektywy, Park Miejski, dziedziniec Browaru Saskich, amfiteatr).