Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA -   Zakończenie kwalifikacji wojskowej w 2020 r

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Tegoroczne Dni Ostrowca odbędą się nie tylko w nowym terminie, ale również w zupełnie innej, bardziej uniwersalnej formule. Do tej pory obchodzone od 1968 roku święto miasta organizowano zazwyczaj w maju, choć sporadycznie trafiały się przypadki przeniesienia imprezy na czerwiec, sierpień lub wrzesień. W tym roku mieszkańcy miasta będą fetować swoje święto w ostatni weekend czerwca, inaugurując w ten sposób tegoroczne wakacje i sezon urlopowy.

Będą funkcjonować dwie sceny - w amfiteatrze nad stawem w Parku Miejskim oraz na stadionie  Miejski Stadion Sportowy KSZO. Trzydniową zabawę rozpoczną świętojańskie Cuda-Wianki w amfiteatrze i jego otoczeniu, na które złożą się m.in. poszukiwania baśniowego kwiatu paproci, warsztaty plastyki obrzędowej polegające na pleceniu wianków, które w asyście Teatru Ognia Enzonda zostaną spławione na dużym stawie w parku. Zanim to nastąpi, w amfiteatrze rozpocznie się Friends Meeting Night z udziałem całej plejady bardziej lub mniej znanych didżejów, którzy mają zamiar grać non-stop do sobotniego poranka. Za dekami staną m.in. Vincent Vik, Cathy Jane, TreyVinter, Anonymous Team i kilku innych.

Vincent Vik 25 czerwca główną areną Dni Ostrowca będzie Miejski Stadion Sportowy KSZO, gdzie wieczorem (o 20.30) wystąpi nie widziana w Ostrowcu Świętokrzyskim od sześciu lat Golec uOrkiestra. Wcześniej na stadionie odbędzie się reaktywowany po sześciu latach Piknik Samorządowy (początek o 10.00) oraz rozpoczynający się o 14.00 koncert Ostrowieckie Rozmaitości Muzyczne z udziałem ukraińskich gości z Białej Cerkwi, którzy po raz kolejny odwiedzą swoje partnerskie miasto nad Kamienną. Oprócz nich na scenie zaprezentują się chóry, zespoły i formacje związane z Miejskim Centrum Kultury oraz ostrowieckimi szkołami muzycznymi i studiami tańca. Jeszcze przed koncertem orkiestry sławnych braci bliźniaków z Milówki, ostrowczan do tańca porwą wywodzące się z naszego miasta i cenione w całym kraju dyskotekowe zespoły Master Team i Champion.

guo2

Niedziela, a więc ostatni z trzech tegorocznych Dni Ostrowca będzie utrzymana w preferowanej przez ogromną część młodzieży stylistyce oscylującej wokół nurtów hiphop i breakdance.  Wielogodzinny koncert w amfiteatrze  z udziałem lokalnych i przyjezdnych raperów oraz b-bojów rozpocznie się o 15.00. Gwiazdą wieczoru będzie posiadający status weteranów polskiego hiphopu legendarny poznański duet Kaliber44. Promujący swój nowy album Ułamek tarcia Abradab i Joka pojawią się na scenie o 20.30, i to będzie finał Dni Ostrowca 2016. Ich elementami będą także piątkowy wernisaż wystawy  Świat techniki w miniaturze w Galerii Fotografii MCK (o 17.00) oraz sobotnie Graffiti Jam na jednej ze ścian ODS Malwa (od 12.00).

 

1day7

2day7

3day7

Więcej materiałów na http://mck.ostrowiec.pl/component/content/article/74-banery-/644-dni-ostrowca-2016