W piątek 17 czerwca w Biurze Wystaw Artystycznych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pn. „Sienkiewiczowskie impresje”. Celem konkursu  było pogłębienie wiedzy dotyczącej życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz rozwój umiejętności plastycznych, kreatywności i wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła praca Gabrieli Kaniewskiej z PG nr 1 (podopiecznej Agnieszki Klepacz). Natomiast w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła praca Magdaleny Oksińskiej z PSP nr 5 (podopiecznej Doroty Dziubek). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Martyna Larkowska, Martyna Dwojewska, Bartosz Bimek, Natalia Dunal, Natalia Zaręba i Maja Siemińska.

Konkurs „Sienkiewiczowskie impresje”, zorganizowany z okazji obchodzonego w 2016 roku Roku Sienkiewiczowskiego, był wspólnym przedsięwzięciem Biura Wystaw Artystycznych i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Panie dyrektor obu instytucji – Jolanta Chwałek i Elżbieta Pomiankiewicz - dokonały wręczyły laureatom okazjonalne dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Zobacz zdjęcia: http://www.bwa.ostrowiec.pl/sienkiewiczowskie-impresje-rozstrzygniecie-konkursu-plastycznego/