UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Jubileuszowy, bo dziesiąty Festiwal im. Miry Kubasińskiej Wielki Ogień rozpocznie się w piątek 8 lipca i będzie trwał przez cały drugi weekend lipca. Koncerty gwiazd festiwalu oraz zespołów uczestniczących w Konkursie Młodych Wykonawców odbędą się w amfiteatrze w Parku Miejskim, Klub Perspektywy na pierwszym piętrze budynku kina „Etiuda" będzie widownią dwóch improwizowanych koncertów z gatunku jam session (8 i 9 lipca).

W Galerii Fotografii MCK na parterze tego samego budynku odbędą się wracające po trzech latach przerwy warsztaty muzyczne. Tam także w piątek i sobotę od 14.00 prezentowany będzie profesjonalny sprzęt muzyczny firm Baton Rouge, Klotz oraz König&Meyer, które są sponsorami festiwalu oraz fundatorami nagród dla laureatów festiwalu.

Wszystkie koncerty będzie prowadził jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy muzycznych, znany z wielu anten radiowych i telewizyjnych redaktor Marek Wiernik, a patronat nad trzydniową imprezą sprawują marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas i prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Po raz pierwszy w 10-letnich dziejach festiwalu przy jego organizacji ostrowieckie Miejskie Centrum Kultury korzysta z partnerskiego wsparcia Wytwórni Wydarzeń.

Kompletne informacje o festiwalu i jego programie:

http://mck.ostrowiec.pl/component/content/article/74-banery-/647-x-festiwal-wielki-ogie