Festiwal Sztuk Przeróżnych Cyrki Nowe jest w zamyśle festiwalem interdyscyplinarnym, prezentującym różne oblicza sztuki, a głównie fuzję sztuk cyrkowych/kuglarskich i form teatralnych, kabaretowych i innych ciekawych zjawisk z pogranicza sztuk. Chcemy promować tzw. Nową Falę Cyrku (cyrku bez zwierząt). Festiwal ma charakter familijny, tj. przedstawienia będą kierowane do różnych grup wiekowych. Nie zabraknie pokazów i warsztatów dla przedszkolaków jak i dla seniorów. Przez trzy dni działania odbywać się będą w różnych częściach Ostrowca. Na cały festiwal jest wstęp wolny!

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest ostrowczanin Rafał Biesiada.

Prezydent miasta Ostrowca Św. Jarosław Górczyński objął wydarzenie patronatem honorowym.

Partnerami są: Miejskie Centrum Kultury, Szkoła z Pasją, Biuro Wystaw Artystycznych, ODS „Malwa”.

Festiwal współfinansowany jest z dotacji celowej udzielonej z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w 2016 roku w ramach realizacji zadania „Festiwal Sztuk Przeróżnych Cyrki Nowe”.

Strona festiwalu: http://cyrkinowe.pl/
Strona organizatora: http://www.nieztejbajki.art.pl/
Dyrektor artystyczny festiwalu: Rafał Biesiada, tel. 501 354 839

PROGRAM:

18.11.2016 (piątek)
Kino Etiuda
11:00 Spektakl „Rufi Rafi Show i przyjaciele” - Teatr Czerwona Walizka (dla grup szkolnych)

Sala kameralna MCK
16:00 Spektakl „Atrapa i utopia” - Teatr Realistyczny (spektakl 16+)

Szkoła z Pasją
18:00 Spektakl „Kopidoł” - Teatr Naumiony (wydarzenie około festiwalowe w ramach projektu „Teatr Polska)
20:00 Spotkanie pt. „10 lat Nie z tej Bajki” oraz dyskusja „Sztuka a działania społeczne”

19.11.2016 (sobota)
Szkoła z Pasją
10:00-15:00 Warsztaty, wolna przestrzeń kuglarska

Sala kameralna MCK
15:00 Spektakl „Katarynka Opowieści” aktorki Teatru Logos (dla dzieci)

Biuro Wystaw Artystycznych
17:00 Koncert „Wędrowcy” Hałas Trio

19:00 Spektakl „Ballada Bezludna” Teatr Doraźny

ODS "Malwa"
21:00 „Potańcówka z muzyką kielecką” Jacek Hałas i przyjaciele

20.11.2016 (niedziela)
Pracownia Otwarta „Kontrola Jakości”
12:00 Wystawa „Szmul Muszkies – fotograf profesjonalny” (spotkanie z autorem)

ODS „Malwa”
14:00 Uroczysta gala- prezentacje nagrodzonych etiud nowocyrkowych z muzyką na żywo
18:00 Spektakl „Liquide Mime nie żyje” Liquide Mime (Jim Williams)

WARSZTATY, OTWARTA PRZESTRZEŃ KUGLARSKA
Warsztaty odbywać się będą w sobotę 19 listopada w godzinach 10:00 – 15:00, miejsce: Szkoła z Pasją

10:00 -13:00 Warsztat dla pedagogów: „Poszukiwania repertuaru, praca w zespole w teatrze nieinstytucjonalnym. Cele, poszukiwania, pomysły”, prowadzi Iwona Woźniak

13:00 -15:00 Warsztat wokalno-teatralny „Odkrywanie Pieśni”, prowadzi Damian Borowiec

Rezerwacje na powyższe warsztaty: cyrkinowe@o2.pl
Liczebność grup na każdy warsztat 20 osób.

Ponadto warsztaty kuglarskie (warsztaty bez rezerwacji miejsc):
10:30, 11:30, 12:30, 13:30 ABC skręcania balonów (czas trwania 30 minut), prowadzi ekipa Sklepu Animatora
10:00 i 13:00 Żonglerka dla zaawansowanych, prowadzi Kamil Malecki (Smalec)
10:00 – 14:00 Monocykl dla początkujących, prowadzi Howard Malanowski
12:00 – Tissue dla początkujących, prowadzi Natalia Mikita

Ponadto warsztaty z Flowerstick, Poi, Diabolo dla początkujących
prowadzi ekipa z Żonglerka.pl oraz Teatr Czerwona Walizka
Wydarzenia okołofestiwalowe w ramach projektu TEATR POLSKA
10:00 -12:00 Warsztaty Wokalne – Pieśni Tradycyjne, prowadzi Nina Wolska
10:00 -12:00 Warsztaty Aktorsko-Reżyserskie, prowadzi Sylwia Wiśniewska

Szczegóły programu i opisy poszczególnych wydarzeń znajdują się na stronie festiwalu: http://cyrkinowe.pl/