W niedzielę 4 grudnia o 15.00 na ostrowieckim Rynku rozpocznie się spotkanie ze świętym Mikołajem. To kontynuacja zainaugurowanego przed rokiem, znanego z innych miast przedświątecznego zwyczaju. Ważnymi elementami radosnej ceremonii będą także rozświetlenie choinki i pokaz ogni sztucznych (około 18.00).

msie

Wcześniej na scenie wystąpi promujący swoją debiutancką płytę "Siedem bajek" dziecięcy zespół Małe S.I.E (Studium Instrumentów Etnicznych) ze Skarżyska-Kamiennej. Swój zimowy program zaprezentują pamiętani z ubiegłorocznych Dni Ostrowca artyści Centrum Uśmiechu, dla Mikołaja (albo z nim) zatańczą dziewczęta ze Szkoły Tańca Progres. Nastąpi także rozstrzygnięcie ogłoszonego przez Miejskie Centrum Kultury na wykonanie szalika dla św. Mikołaja, który autorom poszczególnych prac odwdzięczy się jak najlepiej potrafi, czyli poprzez prezenty. W konkursie mogą wziąć wszystkie ostrowieckie przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne, których zadaniem jest przygotowanie jednego, wspólnego dla danej placówki szalika, którym zostanie obdarowany św. Mikołaj podczas niedzielnego spotkania z dziećmi na Rynku. Technika wykonania dowolna !!! Dodatkowych informacji udziela Ewa Storzysz z MCK (tel. 604 90 86 89).