W niedzielę 22 stycznia o 15.00 w sali kina "Etiuda" zabrzmią niezapomniane ballady i pieśni Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu wrocławskich artystów tworzących Projekt Volodia  oraz pochodzącego z naszego miasta wybitnego aktora Mirosława Baki.

Utworzony przez pięciu wrocławskich muzyków zespół Projekt Volodia to obecnie najbardziej znany w naszym kraju wykonawca utworów Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego unikatowego projektu jest Janusz Kasprowicz - muzyk, aranżer, twórca i dyrektor pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Wokalista i basista zaprosił do projektu muzyków współpracujących m.in. z Hanną Banaszak, Martyną Jakubowicz oraz grających na co dzień jazz, rock, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia.Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, basem, ukulele, perkusją i akordeonem.Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju, często z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych. Wszędzie tam artyści przyjmowani są entuzjastycznie przez publiczność. W 2011 roku ich koncert transmitowany był w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

vołodiabaner

Urodzony w Ostrowcu Świętokrzyskim Mirosław Baka to wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, absolwent PWST we Wrocławiu, interpretator i wielki miłośnik twórczości W. Wysockiego.Obecnie aktor współpracuje z  Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jedną z jego najbardziej uznanych scenicznych kreacji aktorskich jest rola w „Godzinie Kota” Enquista. Rola w „Krótkim filmie o zbijaniu” K. Kieślowskiego przyniosła mu między innymi Nagrodę Przewodniczącego Komitetu Kinematografii za rok 1987. W roku 2000 otrzymał nominacją do Orła, Polskiej Nagrody Filmowej za rolę w filmie „Amok”.

volodiaband7