Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 W sobotę 27 października o 18.00 w sali kina "Etiuda" wystąpią znani na całym świecie Budapest Ballet & Orchestra Rajkó. Narodowa orkiestra i balet z Budapesztu występowały w ponad 30 krajach na czterech kontynentach. Rezerwacja i sprzedaż biletów w kinie przy Alei 3 Maja 6. Kontakt: Jolanta Zawisza - 781 804 070.

 

BBOR7

Pięćdziesiąt osób tworzy silną, główną orkiestrę. Rajkó są sławnymi gośćmi na prestiżowych scenach całego świata. Są również znakomitym towarzystwem dla znanych solistów i zespołów tańca. Niesamowity zakres ich repertuaru obejmuje wiele gatunków od klasyki po muzykę ludową i od operetki do muzyki cygańskiej, oczywiście. Sukcesy i osiągnięcia, którymi cieszy się Rajkó Orkiestra to nadzwyczaj godne i udane tournee po Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Australii i na Dalekim Wschodzie, gdzie wzbudzają poruszenie i zafascynowanie wśród publiczności. W swojej siedzibie w Budapeszcie BB&OR rzadko występuje, ponieważ większość czasu spędza w podróżach po świecie. Nasz kraj tę pierwszą po pięciu latach wizytę zawdzięcza kontynuacji obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce, który przybliżył Polakom prawdziwą, wspaniałą kulturę naszych "bratanków" znad Dunaju i Balatonu.

BBOR 777