Gęsta mgła

Data utworzenia 2021-03-02 13:00:01Ważne do 2021-03-03 09:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnych mgłachPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Ferie zimowe tuż, tuż. Serdecznie zapraszamy w wolnym od nauki czasie dzieci i młodzież na rozbudzające pasje i wyobraźnię zajęcia artystyczne – tak praktyczne, jak i teoretyczne. W okresie ferii zimowych warsztaty są bezpłatne.

Rakieta na Marsa – warsztaty plastyczne

Nowy Rok to no nowe otwarcie i nadzieja, że dokonamy rzeczy niezwykłych. Jako, że sztuka i nauka bardzo często idą w parze, mamy propozycję dla młodych artystów-odkrywców. Uczestnicy warsztatów stworzą autorskie wizje statków kosmicznych, którymi człowiek będzie w stanie dotrzeć do Marsa – jednej z najbliższych Ziemi planet, a kto wie – może i dalej? Warsztatom towarzyszyć będą opowieści o dotychczasowych podbojach Kosmosu oraz planach ekspansji czerwonej planety.
Na warsztaty zapraszamy grupy przedszkolne, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jak również zorganizowane grupy rodzin z dziećmi. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 10-12.
Prowadzący: dr Artur Bartkiewicz

Opis działa sztuki – warsztaty dla dzieci i młodzieży

Warsztaty uczyć będą jak opisać kompozycję, kolorystykę, światłocień i ekspresję działa malarskiego. Uczestnicy na przykładach poznają podstawowe pojęcia i terminy historii sztuki. Następnie wyposażeni w pomoce naukowe dokonają samodzielnego opisu wybranego przez siebie działa i zaprezentują go publicznie. Warsztaty są dopasowane do wieku uczestników i przygotowane są z myślą o egzaminach ośmioklasisty i maturalnym. Warsztaty odbędą się 16 i 23 stycznia (środa) o godz. 10.00.
Prowadzący: Wojtek Mazan

Nie tylko Picasso – sztuka XX wieku – prezentacje

Prezentacje przybliżą najważniejszych artystów sztuk wizualnych – malarstwo, rzeźba, architektura, nowe media – tworzących postępowe tendencje w sztuce współczesnej. Poznać będzie można założenia i najciekawsze realizacje wybranych kierunków artystycznych m.in. ekspresjonizm, kubizm, dadaizm, abstrakcja, pop art, land art, street art. Prezentacje odbędą się 18 i 25 stycznia o 10.00.
Prowadzący: Wojtek Mazan

Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia wystawy Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej, prezentowanej w Galerii BWA Ostrowiec w przedłużonym do końca stycznia 2019 r. terminie.
Grupy zainteresowane warsztatami zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 41 263 20 48

Biuro Wystaw Artystycznych
al. 3 Maja 6 III piętro
Ostrowiec Św.