Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Ideą „SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często niezauważanych elementów a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń, by móc zobaczyć ją w niecodzienny sposób.
W najbliższy weekend obędą się dwa różne spacery. W sobotę 27 kwietnia będzie to spacer śladem kultury żydowskiej po miejscach związanych z historią ostrowieckich Żydów. – Zwiedzimy miejsce po synagodze, sam kirkut i również okolice rynku, gdzie od samego początku istnienia miasta osadzeni byli Żydzi – podaje przykłady Wojciech Mazan z BWA. Spacer rozpocznie się o godzinie 11.00, a wyruszy spod pomnika Pamięci Ofiar Holokaustu przy ul. Starokunowskiej.
W niedzielę 28 kwietnia natomiast odbędzie się spacer poświęcony historycznej architekturze Ostrowca – Będziemy zagłębiać się w różne czasy historyczne, poznawać style architektoniczne i przy okazji historię naszego miasta. Niedzielny spacer rozpocznie się o godz. 11.00 na Alei 3 Maja przy restauracji McDonald’s. Koszt spaceru z przewodnikiem to 5 zł/osoba.

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych