Silny deszcz z burzami

Data utworzenia 2020-09-26 07:00:01Ważne do 2020-09-27 10:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzamiPrzejdź do całości

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

sawarynW "Galerii Niewinności" w pubie "Polny Konik" przy ulicy Górzystej do końca lutego prezentowana będzie wystawa "COMA" na którą skłądają się monotypie wykonane przez ostrowieckiego artystę-plastyka Zbigniewa Sawaryna. 

Ekspozycja stanowi kontynuację i rozwinięcie niektórych wątków zasygnalizowanych przez artystę na jego niedawnej, dużej autorskiej wystawie "Homo Urbanus" w ostrowieckiej Galerii Biura Wystaw Artystycznych (listopad-grudzień 2015). Chodzi o grafiki jego autorstwa powstające poprzez rysowanie na odwrocie papieru przyłożonego do rozprowadzonej farby.Tytuł wystawy stanowi nawiązanie do terminu, który ma dwa znaczenia: w matematyce oznacza przecinek, a w medycynie śpiączkę.Inspiracją większości  grafik są enigmatyczne, zapamiętane przez twórcę obrazy ze snów.

sawar3

 

Zbigniew Sawaryn urodził się w 1948 roku w Radomiu. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem i do końca lat 90. XX wieku pracował w zawodzie będąc związanym z branżą budowlaną.Od 1999 roku najważniejszym zajęciem życiowym uczynił sztukę plastyczną i poświęcił jej większość swojego czasu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, ma na koncie wiele wystaw zbiorowych oraz indywidualnych, w swoim domu prowadzi autorską galerię "Suterena Sawaryna". Prowadzi zajęcia zarówno z utalentowaną młodzieżą, jak i seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestniczy w krajowych i zagranicznych plenerach malarskich. 

sawar1