UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na edukacyjny spacer, podczas którego przyjrzymy się architekturze oraz dekoracji malarskiej i rzeźbiarskiej kolegiaty pw. św. Michała w Ostrowcu Św. Ideą „SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często zapomnianych faktów i obiektów a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń.

Premierowy spacer odbędzie się w sobotę 26 października 2019r. o godzinie 13.00.

Spotykamy się przed głównym wejściem do świątyni. Zwiedzając kościół z zewnątrz i we wnętrz nauczymy się „czytać” architekturę sakralną. Spojrzymy okiem historyka sztuki na tę niezwykle popularną w mieście budowlę i przeanalizujemy ją od eklektycznej bryły, przez freski, witraże, architekturę ołtarzy po secesyjną klamkę. Zaprezentujemy  twórcę kościoła i poznamy idee, które stały za stworzeniem takiego  a nie innego wyglądu kościoła.

Spacer poprowadzi Marta Kaczmarczyk, ostrowczanka, wolontariuszka BWA Ostrowiec, studentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.

Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł/osoba
Prosimy o rezerwację pod nr tel. 41 263 20 48