Gwałtowny wzrost stanów wody

Data utworzenia 2021-05-17 11:48:00Ważne do 2021-05-18 14:00:00

świętokrzyskie, Zlewnia Pilicy, gwałtowne wzrosty stanów wodyPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

mamatata7

Zapraszamy do Galerii Fotografii MCK w Ostrowieckim Browarze Kultury (wejście od strony ulicy Wardyńskiego) na wernisaż wystawy fotografii artystycznych, które powstały w ramach projektu społeczno-resocjalizacyjnego „TEATR MAMA TATA i JA”, prowadzonego przez Teatr Lalki i Aktora Kubuśw „Kielcach”. W roku 2019 odbyła się już piąta edycja tego programu. Kuratorem wystawy jest Dariusz Ścisło. 

Co warte podkreślenia, jest to projekt bardzo wielowymiarowy. Choć skierowany głównie do osadzonych i ich rodzin, oddziałuje na wszystkich, którzy są w niego zaangażowani. Pomaga przełamywać stereotypy, nawiązywać kontakty, likwidować bariery międzyludzkie.Co warte podkreślenia, jest to projekt bardzo wielowymiarowy. Choć skierowany głównie do osadzonych i ich rodzin, oddziałuje na wszystkich, którzy są w niego zaangażowani. Pomaga przełamywać stereotypy, nawiązywać kontakty, likwidować bariery międzyludzkie.
 
Przedsięwzięcie to stawia szczególne wymagania przed biorącymi w projekcie fotografikami, którzy mają utrudnione zadanie z racji ochrony wizerunku uczestników, zwłaszcza dzieci. Mają oni co prawda wolną rękę, jeśli chodzi o koncepcję artystyczną ich dokumentacji,ale o ileż trudniejsze jest przekazanie emocji fotografowanych ludzi, jeśli nie można pokazać ich twarzy. Z ilu wspaniałych ujęć trzeba zrezygnować, bo ktoś akurat odwrócił się w kierunku aparatu? Trzeba też zaznaczyć, iż ta ogromna praca jest wykonywana przez nich społecznie. Jest to warte podkreślenia także dlatego, że fotograficy biorący udział w projekcie to nie tylko niemi obserwatorzy − artyści, ale także animatorzy, którzy wchodzą w relacje z uczestnikami i wpływają na kształt warsztatów.