Intensywne opady deszczu

Data utworzenia 2021-05-18 04:00:01Ważne do 2021-05-18 13:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczuPrzejdź do całości

c9c43a0d be86 4c3e a861 993a0b2b0aad Dwoma bisami z owacjami na stojąco zakończył się ponad dwugodzinny koncert Wiesława Ochmana i zaproszonych przez niego artystów. Byli nimi sopranistka Aleksandara Stokłosa, mezzosporanistka Renata Dobosz oraz duet taneczny Aneta i Grzegorz. Gliwcką Orkiestrą Rewiową dyrygował Robert Koźbiał, który zastąpił anonsowanego wcześniej Adama Żaaka i wykonał jego popisowy numer polegający na grze na kowadle z użyciem młotków. Prowadzący niedzielną Wielką Galę Karnawałową maestro Wiesław Ochman posługując się piękną polszczyzną, z wielką swobodą zasypywał ostrowiecką publiczność dziesiątkami zabawnych anegdot i dowcipów odnoszących się przede wszystkim do sfery jego osobistych przeżyć ale również zabawnych wydarzeń z udziałem innych wielkich gwiazd sceny operowej i teatralnej. Wprowadzona w ten sposób w świetny nastrój widownia znakomicie reagowała na kolejne utwory wykonywane w solo, duecie i tercecie oraz podziwiałe zmysłowe popisy tancerzy. Zabrzmiały nie tylko najpiękniejsze fragmenty z operetek wiedeńskich - J.Straussa, F.Lehara, E.Kalmana,R.Stolza, J.Offenbacha, ale również hity neapolitańskie i piosenki z broadwayowskich musicali. Nie zabrakło sympatycznych lokalnych akcentów - tekst jednego z utworów Roberta Stolza (notabene autorstwa Wiesława Ochmana), na poczekaniu zmieniono tak, że maestro śpiewał o tym, że "wiosną w Ostrowcu znów zakwitły drzewa".Przed pierwszym bisem na scenie pojawił się wniesiony przez zastępcę dyrektora Miejskiego Centrum Kultury Marka Cichosza ogromny kosz kwiatów, a prezydent miasta Jarosław Górczyński w imieniu ostrowieckiej publiczności podziękował artystom za fenomenalny koncert i poprosił o jego kontynuowanie.