“Monolog jest w rzeczywistości dialogiem”. Artyści: Anita Kwiatkowska, Krzysztof Olszewski, Marek Maiński, Monika Murawska

Termin: 26. 02. 2021 – 31. 03. 2021

"Sztuka jest powiązaniem doznania i sensu. Splatają się w niej też dążenia jednostki i wspólnoty, czyli niezależnie od tego, że dzieło sztuki zależy od indywidualnego gestu konkretnego twórcy, zawsze wynika również z dialogu i do dialogu prowadzi. Inaczej to ujmując, w sztuce monolog okazuje się zawsze dialogiem, bowiem zawsze zwracamy się do kogoś i zanurzeni jesteśmy w świecie słów, które ktoś już przed nami wypowiedział i w świecie obrazów, które ktoś stworzył i które nieustannie nas dziś otaczają.
Dialogiem między rozmaitymi twórcami okazują się też pokazane na tej wystawie prace. Czworo twórców, reprezentujących różne dziedziny, których dzieli wiele, ale równie wiele łączy, stworzyło barwną mozaikę grafik, gdzie teoria łączy się z praktyką i gdzie poszczególne prace tworzone były zarówno indywidualnie, jak i wspólnie, pod względem koncepcyjnym oraz warsztatowym. Tekst splata się tu z tym, co wizualne, a znak przechodzi w obraz, litera staje się słowem, by ostatecznie odesłać do rozedrganej feerii barw, z których się wyłania."

Więcej informacji: MONOLOG JEST W RZECZYWISTOŚCI DIALOGIEM - BWA Ostrowiec Świętokrzyski