Opady śniegu

Data utworzenia 2021-04-12 14:30:02Ważne do 2021-04-13 12:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach śnieguPrzejdź do całości

logo mck jpg

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim od ponad 30 lat zapewnia mieszkańcom miasta i przyjezdnym bogatą, ciekawą oraz różnorodną ofertę kulturalną. Dysponuje trzema obiektami w centrum miasta. W gmachu oddanego do użytku  we wrześniu 2019 roku Ostrowieckiego Browaru Kultury ulokowanego przy ulicach Siennieńskiej, Polnej i Wardyńskiego mieszczą się m.in. Galeria Fotografii Miejskiego Centrum Kultury, pracownie artystyczne (teatralna, muzyczna, plastyczna, rzeźby i ceramiki oraz modelarska) a także sale widowiskowe, koncertowe, wielofunkcyjne i konferencyjne. W tym samym obiekcie (OBK) funkcjonują również dwie inne samorządowe instytucje kultury - Biuro Wystaw Artystycznych, Miejska Biblioteka Publiczna oraz kawiarnia artystyczna "Zmiana Klimatu".

W przejętym w 1998 r. dawnym budynku Zakładowego Domu Kultury Huty Ostrowiec przy Alei 3 Maja działa zarządzane przez Miejskie Centrum Kultury kino „Etiuda. Swoje locum mają tam także Punkt Informacji Turystycznej, Klub Fantastyki "Tawerna pod Toporem", Sekcja Breakdance MCK, "Klub "Perspektywy" oraz redakcje "Gazety Ostrowieckiej" i portalu "27-400.pl". Znajdują się tam sale prób dla orkiestry dętej, zespołów muzycznych, tanecznych i wokalnych.

Od lipca 2011 roku Miejskie Centrum Kultury ma również do dyspozycji amfiteatr na tysiąc miejsc w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego, gdzie w sezonie letnim organizowane są plenerowe imprezy artystyczne i rekreacyjne.

Na bieżącą działalność MCK składają się:

- koncerty i recitale
- spektakle teatralne, operowe, operetkowe i kabaretowe
- wystawy
- spotkania autorskie
- konferencje, sesje i wykłady popularnonaukowe
- konkursy, przeglądy i turnieje dla amatorskiego ruchu artystycznego
- wydawnictwa (książki, katalogi, albumy, czasopisma)
- prowadzenie klubów, zespołów, sekcji i grup zainteresowań
- prowadzenie kina „Etiuda”, Galerii Fotografii MCK oraz Punktu Informacji Kulturalnej
i Turystycznej
- współpraca z instytucjami, urzędami, szkołami, organizacjami, stowarzyszeniami oraz lokalnymi, regionalnymi i ogólnopolskimi mediami
- sprawowanie patronatu nad różnymi formami działalności kulturalnej i artystycznej w mieście.

Przy MCK działają trzy chóry: Nauczycielski Chór Coro Cantorum, Chór Ad Libitum i Chór Dziecięcy Wiolinki. W MCK funkcjonują dwa kluby: Klub Literacki Aspekt i Fotoklub Galeria MCK. Zespoły działające przy MCK to: Teatr Teorikon, Zespół Wokalny Tremolo i Studio Wokalne Pandora oraz rockowa formacja The Hoods. Do stałych sekcji MCK należy zaliczyć: Sekcję Breakdance i BMX, Modelarnię Bunkier, Sekcję Dziedzictwa Kulturowego oraz Sekcję Muzyczną.

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim jest znane z organizacji cyklicznych imprez posiadających charakter wydarzeń artystycznych dużej rangi. Niektóre z nich mają wymiar międzynarodowy i ogólnopolski tak jak  Festiwal im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" i Dni Muzyki.  Co roku organizowane są także m.in. Dni Ostrowca, Europejskie Dni Dziedzictwa, Zaduszki Jazzowe, Ostrowieckie Spotkania Filmowe, Ostrowieckie Spotkania Turystyczne, Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych oraz Spotkanie Opłatkowe i Noc Sylwestrowa na Rynku.

Dyrekcja Miejskiego Centrum Kultury - Jacek Kowalczyk, Marek Cichosz (zastępca)

Miejskie Centrum Kultury
ul. Siennieńska 54