Burze z gradem

Data utworzenia 2021-06-24 08:30:02Ważne do 2021-06-24 23:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z grademPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Ostrowiec Świętokrzyski jest położony w południowo-wschodniej Polsce, w północnej części województwa świętokrzyskiego. Miasto jest zlokalizowane w połowie odległości między Krakowem a Warszawą. Największe aglomeracje Polski znajdują się w odległości około 180 km od Ostrowca Świętokrzyskiego.

Położenie miasta wyznaczają następujące współrzędne geograficzne: 50° 56’ N; 21° 23’ E.

Główną drogą dojazdową do miasta jest droga krajowa numer 9, która jest częścią międzynarodowej trasy E371. DK9 biegnie z Radomia, przez Ostrowiec Świętokrzyski i Rzeszów łącząc się z przejściem granicznym ze Słowacją w Barwinku. Jest to główna droga dojazdowa do miasta, stanowiąca zarazem najkrótsze połączenie do autostrady A4 w Rzeszowie (węzeł Rzeszów Centralny).

Komunikacja kolejowa

Dwutorowa zelektryfikowana linia kolejowa przebiegająca przez miasto łączy je z jednej strony z dużym węzłem kolejowym w Skarżysku-Kamiennej, a z drugiej z Tarnobrzegiem, Rzeszowem i Przemyślem. W Ostrowcu Świętokrzyskim oprócz stacji kolejowej osobowej odbywają się kolejowe przeładunki towarów.

Z odjazdami i przyjazdami do stacji kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim można zapoznać się w Sieciowym Rozkładzie Jazdy Pociągów PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w tabeli nr 114 i A504.

Wyszukiwarka połączeń kolejowych jest dostępna na stronie: www.rozklad-pkp.pl

 

 Komunikacja pasażerska

PKS Ostrowiec Świętokrzyski S.A. oraz pozostałe firmy przewozowe zapewniają sprawną i regularną komunikację pasażerską na terenie trzech powiatów: ostrowieckiego, opatowskiego oraz lipskiego. Dzięki rozwiniętej sieci przewozów pasażerskich mieszkańcy regionu mogą dotrzeć do Ostrowca Świętokrzyskiego w czasie nie dłuższym niż 30 minut. 

Ostrowiec Świętokrzyski posiada również dalekobieżne połączenia pasażerskie, z największymi ośrodkami miejskimi w Polsce. PKS Ostrowiec Świętokrzyski S.A. prowadzi regularną komunikację pasażerską zapewniając dojazd do Lublina, Łodzi, Warszawy, Krakowa, Poznania, Przemyśla, a w okresie wakacyjnym również do Jastrzębiej Góry, Łeby, Ustki, Kołobrzegu, Rabki i Zakopanego.

Miasto posiada najlepsze połączenie pasażerskie z Warszawą i Rzeszowem. Linia na odcinku od Rzeszowa do Warszawy przez Ostrowiec Świętokrzyski obsługiwana jest przez wielu przewoźników (PKS, Polski Bus, Neobus).

pksostrowiec.pl/