Centrum Aktywności Obywatelskiej powstało z inicjatywy Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, w zaadaptowanym pod potrzeby organizacji pozarządowych budynku po dawnej Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Henryka Sienkiewicza 70. Dawna „Czwórka” stała się miejscem służącym integracji międzypokoleniowej i aktywizacji bardzo różnych środowisk. Przedstawiciele organizacji mogą liczyć na pomoc merytoryczną ze strony pracowników Agencji Rozwoju Lokalnego w ramach Centrum Wspierania Inicjatyw Społeczno- Ekonomicznych.

CAO wspiera organizacje pozarządowe, podmioty działające w zakresie aktywności obywatelskiej i edukacji, podmioty ekonomii społecznej, grupy nieformalne i inicjatywy obywatelskie działające na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego lub na rzecz jego mieszkańców, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

Podmioty działające w Centrum Aktywności Obywatelskiej
Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Sienkiewicza 70

PARTER

Fundacja Pomocna Dłoń, prowadząca Dzienny Dom "Senior-WIGOR"

Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o, prowadząca Bar Mleczny Czwórka

I PIĘTRO

pok. nr 14A -Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Oddział Powiatowy
pok. nr 14B - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Rejonowy
pok. nr 14C - Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych
pok. nr 15 - Centrum Wspierania Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych prowadzone przez Agencję Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o
pok. nr 16 - Polski Związek Niewidomych - Okręg Świętokrzyski w Kielcach
pok. nr 17 - Stowarzyszenie "Ostrowiecki Klub Amazonka"
pok. nr 18 - Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO Oddział w Ostrowcu Św., Rejonowe Koło Pszczelarskie w Ostrowcu Św.;
pok. nr 19 - Ostrowieckie Stowarzyszenie Głuchych "Nad Kamienną", Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „WINNER”;
Stowarzyszenie Niepełnosprawność Bez Barier „OPIEKUNEK”

II PIĘTRO

pok. nr 21 - Punkty Konsultacyjne dla osób uzależnionych prowadzone przez Agencję Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o
pok. nr 22 - Centrum Edukacji Zawodowej
pok. nr 23 - Stowarzyszenie "Tacy Sami" na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
pok. nr 24 - Stowarzyszenie Bez Pardonu
pok. nr 25 - Szkoła Muzyczna „CASIO” Ostrowiec Świętokrzyski
pok. nr 27 - Gabinet Fizjoterapii i Integracji Sensorycznej SIMED Beata Gajewska

III PIĘTRO

pok. nr 28 - Stowarzyszenie Kulturotwórcze "Nie z tej Bajki"
pok. nr 29 - Ośrodek Kuratorski, świetlica środowiskowa

ul. Henryka Sienkiewicza 70, Ostrowiec Św.

tel. 41 2003014, e-mail: jedlikowska@arl.ostrowiec.pl wiacek@arl.ostrowiec.pl