Informacja dla podatników podatku: od nieruchomości, rolnego i leśnego o sposobie doręczania decyzji wymiarowych na rok 2021 

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 W czwartek prezydent miasta Jarosław Górczyński spotkał się w Urzędzie Miasta z grupą osób, które 22 lipca uczestniczyły online w debacie zorganizowanej pod hasłem „Wspólnie zaplanujmy przyszłość Ostrowca Świętokrzyskiego”. Podczas spotkania dyskutowano nad obszarami, które dla naszych mieszkańców są strategiczne. Uczestnicy przedstawili również swoje pomysły, które zgłoszą w ramach naboru kart pomysłów.

- Dziękuję serdecznie za Państwa odzew oraz zaangażowanie. Przed nami ogromna szansa. Środki z mechanizmu norweskiego mogą stanowić doskonały impuls dla rozwoju naszego miasta, ale to od samych ostrowczan i ich współpracy zależy, czy uda nam się to osiągnąć – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Przypomnijmy, że Ostrowiec Świętokrzyski bierze udział w konkursie o przeszło 40 mln zł na działania rozwojowe w ramach Programu „Rozwój Lokalny”. W pierwszym etapie projekt „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” znalazł się na wysokim 5. miejscu. Teraz trwa opracowanie  Planu Rozwoju Lokalnego oraz Planu Rozwoju Instytucjonalnego.  Przeprowadzono już badania ankietowe, warsztaty diagnostyczne odbyła się również debata.