Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

A- A A+
 

|    Szukaj    |    

|  

mini bip
 

Oblodzenie

Data utworzenia 2022-01-20 06:00:01Ważne do 2022-01-20 16:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniuPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

 W czwartek prezydent miasta Jarosław Górczyński spotkał się w Urzędzie Miasta z grupą osób, które 22 lipca uczestniczyły online w debacie zorganizowanej pod hasłem „Wspólnie zaplanujmy przyszłość Ostrowca Świętokrzyskiego”. Podczas spotkania dyskutowano nad obszarami, które dla naszych mieszkańców są strategiczne. Uczestnicy przedstawili również swoje pomysły, które zgłoszą w ramach naboru kart pomysłów.

- Dziękuję serdecznie za Państwa odzew oraz zaangażowanie. Przed nami ogromna szansa. Środki z mechanizmu norweskiego mogą stanowić doskonały impuls dla rozwoju naszego miasta, ale to od samych ostrowczan i ich współpracy zależy, czy uda nam się to osiągnąć – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Przypomnijmy, że Ostrowiec Świętokrzyski bierze udział w konkursie o przeszło 40 mln zł na działania rozwojowe w ramach Programu „Rozwój Lokalny”. W pierwszym etapie projekt „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” znalazł się na wysokim 5. miejscu. Teraz trwa opracowanie  Planu Rozwoju Lokalnego oraz Planu Rozwoju Instytucjonalnego.  Przeprowadzono już badania ankietowe, warsztaty diagnostyczne odbyła się również debata.