Status inwestycji: Planowana

Źródło dofinansowania

Dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Lata realizacji

Wartość wydatków kwalifikowalnych

Wartość dofinansowania

Całkowita wartość inwestycji

Opis Projektu

Ulica Rynek Denkowski licząca łącznie 0,340km, została wyremontowana częściowo w roku 2009 po pracach związanych z budową kanalizacji miejskiej,  odcinek będący przedmiotem wniosku o długości 0,115km jest najbardziej obciążony ruchem tj. od ul. Ostrowieckiej do ul. Rudzkiej i znajduje się obecnie w bardzo złym stanie technicznym (od km 0+000,00 do km 0+115,00).

Grupę docelową projektu stanowią osoby dojeżdzające ulicą Rynek Denkowski w ciągu z ul. Ostrowiecką do pracy, szkół, urzędów, sklepów, czyli nie tylko mieszkańcy Denkowa, ale również, poprzez połączenie z ul. Rudzką i z obwodnicą Ostrowca oraz DW 755, także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Dodatkowo wykorzystywana jest przez pracowników firm zlokalizowanych wokół ulicy Samsonowicza jako droga dojazdowa do pracy.

Zakres rzeczowy planowanych robót:
- roboty rozbiórkowe polegające m.in. na rozebraniu części chodnika, zatoki autobusowej, frezowaniu nawierzchni jezdni;
- remont nawierzchni jezdni na dł. ok. 0,115km, nawierzchnia mineralno-bitumiczna, szerokość jezdni 7,0m, szerokość pasa ruchu 3,5m;
- remont chodnika lewostronnego szerokości 1,5m na wysokości zatoki autobusowej - powierzchnia ok. 55m2 z kostki brukowej;
- remont nawierzchni zatoki autobusowej - powierzchnia ok. 110m2;
- regulacja infrastruktury technicznej w chodniku i jezdni;
- remont oznakowania pionowego i poziomego (ok. 90m2) w tym 2 przejść dla pieszych, zastosowanie poziomych punktowych elementów odblaskowych oraz grubowarstwowego oznakowania termoplastycznego na przejściu dla pieszych;
- na istniejących słupach wymiana opraw sodowych na oświetlenie LED na wysięgnikach (4 szt.).

Harmonogram projektu

Przetarg na przeprowadzenie remontu zostanie ogłoszony w czerwcu 2021.