Status inwestycji: W trakcie

Źródło dofinansowania

Dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Lata realizacji

2021 - 2022

Wartość wydatków kwalifikowalnych

2 254 331,29 zł

Wartość dofinansowania

1 400 000,00 zł

Całkowita wartość inwestycji

2 399 170,76 zł

Opis Projektu

W ramach inwestycji zostanie wykonany remont ulic w następującym zakresie:

ul. Czerwonego Krzyża - mechaniczna rozbiórka istniejącej nawierzchni, rozebranie krawężników betonowych, rozebranie nawierzchni chodników i zjazdów. W ramach remontu zostaną wykonane: jezdnia o nawierzchni asfaltowej, chodnik obustronny z płyt granitowych, w rejonach przejść dla pieszych z płyt z guzami dla osób niewidomych. Zadanie obejmuje remont skrzyżowania z ul. Stodolną. W ramach zadania zostanie wykonana regulacja uzbrojenia technicznego. Zostanie także zmodernizowane oświetlenie uliczne na oświetlenie typu LED oraz wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe.

ul. Szeroka - mechaniczna rozbiórka istniejącej nawierzchni, rozebranie krawężników betonowych, rozebranie nawierzchni chodników i zjazdów. W ramach remontu zostaną wykonane: jezdnia o nawierzchni asfaltowej, chodnik obustronny z płyt granitowych. Zadanie obejmuje remont skrzyżowania z ul. Stodolną. W ramach zadania zostanie zmodernizowane oświetlenie uliczne na oświetlenie typu LED oraz wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe.

ul. Rynek - mechaniczna rozbiórka istniejącej nawierzchni, rozebranie krawężników betonowych, rozebranie nawierzchni chodników i zjazdu. W ramach remontu zostaną wykonane: jezdnia o nawierzchni asfaltowej, chodnik po stronie lewej z płyt granitowych, miejsca postojowe z płyt betonowych, wyznaczony zostanie przystanek komunikacji publicznej bez zatoki autobusowej, zjazd do posesji, w rejonie przejść dla pieszych zostaną zastosowane punktowe elementy odblaskowe. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na jednym z przejść zostanie zamontowane dodatkowo doświetlenie przejścia. Zadanie obejmuje remont skrzyżowania z ul. Iłżecką - Rynek. W ramach zadania zostanie wykonany także remont kanalizacji deszczowej, regulacja uzbrojenia technicznego, zostanie zmodernizowane oświetlenie uliczne na oświetlenie typu LED oraz wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe. Dodatkowo na górnej połaci Rynku zostanie rozebrany jednostronny chodnik z kostki betonowej. Chodnik ten zostanie odtworzony z płyt granitowych. W ramach zadania zostanie zmodernizowane na tym odcinku oświetlenie uliczne na oświetlenie typu LED.

Harmonogram projektu

Postępowanie przetargowe na przeprowadzenie remontu zostało ogłoszone 24.11.2021 r.

W dniu 15.12.2021 r. została zawarta umowa z Konsorcjum firm:

Lider: Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim,

Partner: "DROMAR" R.L. Bożek z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Planowane zakończenie inwestycji - do dnia 21.08.2022 r.