logotyp 02

2021 - 2023

Całkowita wartość inwestycji:

23 423 505,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków NFOŚiGW:

14 792 875,00 zł

Źródło dofinansowania:

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w ramach programu priorytetowego „Zielony transport publiczny”.

Opis projektu:

W ramach przedsięwzięcia, Gmina Ostrowiec Świętokrzyski planuje zakup ośmiu autobusów o napędzie elektrycznym wraz z zakupem wyposażenia, przeszkolenie 20 kierowców
i 10 mechaników z zakresu obsługi pojazdów bezemisyjnych oraz budowę stacji ładowania pojazdów. Autobusy będą miały długość od 11,80 m do 12,20 m, liczbę miejsc min. 74, sposób ładowania za pomocą stacjonarnej stacji ładowania prądu stałego oraz klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i kabiny kierowcy. Pojazdy dostosowane będą do przewozu osób niepełnosprawnych (100% niskiej podłogi, miejsce dla osób na wózkach inwalidzkich, rampa najazdowa, funkcja przyklęku). Przewidziano także nabycie  wyposażenia  autobusów, w tym: komputery pokładowe, moduł komunikacyjny z niezbędnymi antenami, moduły zapowiedzi głosowych, moduły komunikacji z kierującym, kasowniki, przyciski alarmowe, tablice LED informacji pasażerskiej zewnętrzne i wewnętrzne, system monitoringu wizyjnego wraz z kamerami, ładowarki USB.

Pojazdy przeznaczone będą do wykonywania usług transportu publicznego na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski oraz gmin, które podpiszą porozumienie o świadczeniu usług transportu publicznego.

W celu ładowania zakupionych pojazdów, projekt przewiduje również budowę punktów ładowania, w tym 2 jednowyjściowych stacji szybkiego ładowania z przyłączem i okablowaniem (150 kW x 2 szt. ) oraz 3 dwuwyjściowych stacji ładowania z przyłączem
i okablowaniem (2 x 40 kW x 3 szt.). Stacje zlokalizowane będą na bazie operatora przy ul. Jana Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.