Źródło dofinansowania

Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Lata realizacji

2020-2022

Wartość dofinansowania

2 414 094,00 zł

Całkowita wartość inwestycji

21 390 376,07 zł

Opis projektu

W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa i renowacja części wnętrz budynków (byłego obiektu hutniczego, tj. Zakładowego Domu Kultury, a obecnie Kina Etiuda) do realizacji celów turystyczno-kulturalnych. Planuje się przebudowę obiektu z podzieleniem go na dwie połączone ze sobą części:

• część kinową i teatralną,
  • część związaną z ekspozycjami i wystawami Centrum Tradycji Hutnictwa.

Obydwie części posiadać będą pomieszczenia wspólne, tj. hall wejściowy, kasa, szatnia, łazienki,  kawiarnia, sale konferencyjno – edukacyjne.

Planowana jest budowa zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej i sanitarnej, elektrycznej, budowa i przebudowa instalacji wewnętrznych: wentylacji i klimatyzacji, wod.-kan., c.o., instalacji elektrycznych i niskoprądowych wraz z instalacją iluminacji elewacji. Prace obejmą także zagospodarowanie terenu wokół budynku, w tym remont nawierzchni utwardzonych, nowe miejsce gromadzenia odpadów. Zakres inwestycji obejmuje też zmianę sposobu użytkowania części pomieszczeń, z przeznaczeniem na usługi t.j. kawiarnię
z zapleczem.

Celem inwestycji jest zmodernizowanie obiektu kultury, dostosowanie obiektu do wymagań aktualnych przepisów techniczno-budowlanych i pożarowych, poszerzenie i podniesienie atrakcyjności oferty kulturalnej obiektu.

Adresatem projektu są wszyscy mieszkańcy miasta oraz użytkownicy Kina Etiuda, jak również Centrum Tradycji Hutnictwa.

Harmonogram projektu

W dniu 07.09.2020r. została podpisana umowa z wykonawcą firmą ANNA-BUD. Prace budowlane realizowane są w następujących etapach:

- I część prac - 15.12.2020r.

- II część prac - 15.04.2021r.,

- III część prac - 15.10.2021r.,

- IV część prac - 30.09.2021r.,

- V część prac - 14.01.2022r.,

- VI część prac - 15.04.2021r.

Zakończenie prac budowlanych zostało przewidziane na dzień 15.07.2022r.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.