Status inwestycji: Zakończona

Źródło dofinansowania:

Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego

Opis projektu:

Głównym celem projektu była poprawa stanu zdrowia dzieci i młodzieży w mieście Ostrowiec Świętokrzyski w oparciu o zajęcia pozalekcyjne i imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane w otwartych strefach rekreacji dziecięcej, a jego beneficjentami dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjów zlokalizowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach projektu powstało pięć boisk wielofunkcyjnych o nawierzchni z trawy syntetycznej.  Boiska są ogrodzone i oświetlone. Bogate wyposażenie w bramki do piłki ręcznej i nożnej, słupki do siatkówki i tenisa, stojaki do piłki koszykowej, stanowiska sędziowskie, umożliwia uprawianie wielu dyscyplin sportu. Dodatkowo zakupiony został różnorodny sprzęt sportowy, tj.: piłki, rakiety tenisowe, zestawy do unihokeja, badmintona, pachołki, taśmy rehabilitacyjne, ringo, hula-hop, skakanki, piłki gimnastyczne, rzemienie rehabilitacyjne, wałki treningowe itp.  Boiska powstały przy:

• Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1
  • Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3
  • Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5
  • Publicznej Szkole Podstawowej Nr 7
  • Publicznym Gimnazjum Nr 3

Zakupione zostało także urządzenie do bezinwazyjnego badania wad postawy, które dostępne jest dla mieszkańców miasta w Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej, mieszczącym się w ZSiPP Nr 3.

Strona projektu: http://www.strefyrekreacji.um.ostrowiec.pl/

Zajęcia sportowe na boisku