Status inwestycji: Zakończona

Lata realizacji:

2006-2011

Opis projektu:

Przedmiotem inwestycji była rozbudowa bazy sportowo - rekreacyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim – budowa hali sportowo - widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej 11, w skład której wchodziły: budynek hali sportowo - widowiskowej, główne wejście dla kibiców na stadion piłkarski, plac przed wejściem do hali i na stadion, parkingi w poziomie terenu, przyłącza: wodociągowe, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, elektroenergetyczne.

Opis: budynek hali sportowo - widowiskowej składa się z centralnej bryły hali oraz dwóch wysuniętych III-kondygnacyjnych skrzydeł. Obiekt wykonany jest w konstrukcji żelbetowej, przykryty dachem o konstrukcji stalowej. Południowe skrzydło mieści holl z kasami, recepcją, sklepem, zaś na górnych kondygnacjach zlokalizowane są pomieszczenia administracyjne (pomieszczenia klubów sportowych, administracja hali). W skrzydle północnym od ulicy na parterze znajduje się pomieszczenie wielofunkcyjne, na I piętrze bar, a na II piętrze pokoje noclegowe. Oba skrzydła mają niezależne klatki schodowe z windą, połączone otwartą na foyer hali galerią. Między skrzydłami znajduje się główne wejście do hali od strony placu i parkingu. Z hollu wejściowego z poziomu placu schodami zejść można na poziom przyziemia do hollu szatniowego z sanitariatami dla publiczności. W przyziemiu znajdują się sanitariaty oraz sale treningowe, szatnie, przebieralnie dla sportowców, pomieszczenia trenerów, pokoje trenerów, zespół odnowy biologicznej. Schody z głównego hollu wejściowego dla widzów prowadzą w górę na poziom foyer oraz do wejść na widownię. Widownia hali jest widownią dwukierunkową asymetryczną (widownia główna od strony wejścia), Wyjścia ewakuacyjne dla publiczności rozmieszczone są równomiernie dla wszystkich trybun. Obiekt przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo poprzez windy, pochylnie, toalety, miejsca parkingowe.

Przeznaczenie: podstawową funkcją hali jest organizowanie w niej imprez sportowych o charakterze lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Przewiduje się również możliwość organizowania koncertów, konferencji oraz różnego rodzaju przedstawień widowiskowych.

Podstawowe informacje dotyczące hali, areny i zagospodarowania terenu:

-        kubatura – 75.300 m3,

-        ilość kondygnacji nadziemnych – III,

-        powierzchnia zabudowy – 5.135 m2, w tym powierzchnia hali – 4.066 m2, powierzchnia istniejących trybun – 1.069 m2,

-        powierzchnia pomieszczeń użytkowych hali – 10.143,1 m2,

-        powierzchnia przestrzeni instalacyjnych, technicznych: 225,0 m2,

-        wysokość budynku ponad poziom wejścia głównego: 19,3 m,

-        wysokość budynku hali do okapu: 14,5 m,

-        powierzchnia utwardzona (chodniki, parkingi, plac wejściowy, opaski, itd.) – 7.196 m2,

-        ilość miejsc dla widzów hali stałych i teleskopowych: 3.086,

-        maksymalna ilość widzów hali: 3.926,

-        wymiary areny sportowej: 44 m x 25,3 m (1.113,2 m2),

-        wysokość sali nad płytą boiska - 12,85 m.

fot. A. Łada 1

fot. A. Łada 3