Herb Miasta

Prezydent Miasta
Ostrowca Świętokrzyskiego

www.jaroslawgorczynski.pl

Preyzdent

O mnie

Urodziłem się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z tym miastem związałem swoją karierę zawodową i tu mieszkam do dziś ze swoja rodziną. Jestem absolwentem Technikum Samochodowego w Ostrowcu Św. Studia na kierunku „Elektroenergetyka” ukończyłem na uczelni im. Kando Kalmana w Budapeszcie. Od tego czasu jestem zauroczony kulturą węgierską i podejściem Węgrów do życia, a kuchnia tamtego regionu należy do moich ulubionych. W 2011 roku uzyskałem tytuł MBA Politechniki Lubelskiej oraz University of Illinois w Chicago.

Jestem człowiekiem techniki. Pracę zawodową rozpocząłem jako inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w 1995 roku. Kilka lat później awansowałem na stanowisko kierownika referatu ds. realizacji strategii miasta. W 2006 roku w wyborach samorządowych zostałem wybrany do Rady Powiatu. Złożyłem jednak mandat, gdyż w grudniu 2006 r. powierzono mi obowiązki wiceprezydenta miasta. Od początku brałem udział w realizacji najważniejszych projektów inwestycyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, dzięki czemu „od podszewki” znam problemy, z jakimi borykają się inwestorzy i przedsiębiorcy.

Staram się pomagać innym, dlatego oprócz pracy zawodowej zajmuję się działalnością społeczną. W latach 2002- 2006 pełniłem funkcję przewodniczącego Samorządowej Rady Osiedla „Ludwików” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Byłem wiceprezesem i współzałożycielem Stowarzyszenia Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych. Od chwili powstania do 2014 roku byłem członkiem zarządu Stowarzyszenia „Twój Ostrowiecki Samorząd”, które wygrało wybory samorządowe w gminie i  powiecie ostrowieckim w 2006 i 2010 roku.

W wyborach do Sejmu RP 9 października 2011 roku uzyskałem mandat posła na Sejm VII kadencji. Sumiennie wypełniałem swoje obowiązki jako przedstawiciel województwa świętokrzyskiego w sejmowych ławach. Czynnie i skutecznie zabiegałem o nowelizację ustawy o VAT, która ukróciła oszustwa podatkowe w handlu stalą. Działania te wzmocniły i zabezpieczyły pozycję ostrowieckich firm produkcyjnych.

Moją wielką pasją był zawsze samorząd. Sprawy mojego miasta – Ostrowca Świętokrzyskiego i  mieszkańców – były dla mnie priorytetowe. W 2014 r. wystartowałem w wyborach samorządowych i w listopadzie, dzięki Państwa zaufaniu zostałem wybrany na urząd prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Dla mnie, to nie tylko ogromny zaszczyt, ale przede wszystkim odpowiedzialna służba publiczna, do której jestem dobrze przygotowany.

W życiu prywatnym najważniejsza jest dla mnie rodzina, choć niestety mam dla niej o wiele mniej czasu niż kiedyś. Staram się to nadrabiać, spędzając z żoną i dziećmi każdy urlop. Moją pasją jest również ogrodnictwo, które mnie relaksuje. Moją największą słabością są słodycze, zwłaszcza desery oraz ciasta przygotowywane przez moją żonę.

Kontakt

Kontakt z Prezydentem Jarosławem Górczyńskim odbywa się poprzez Biuro Prezydenta.

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w wyznaczony poniedziałek, po uprzednim osobistym uzgodnieniu godziny spotkania.

  41 26-72-115 lub 41 26-72-117

  um@um.ostrowiec.pl

  ul. Jana Głogowskiego 3/5
Ostrowiec Świętokrzyski 27-400

Media społecznościowe

  Facebook

  www.jaroslawgorczynski.pl

2018 Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego