Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

Burze z gradem

Data utworzenia 2020-07-02 08:00:01Ważne do 2020-07-02 22:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z grademPrzejdź do całości

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

ZAPROSZENIE - spotkanie informacyjne

Liczba zachorowań na choroby nowotworowe stale rośnie, a późna ich wykrywalność powoduje, że śmierć zbiera wielkie żniwo.

Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera w Polsce 5 kobiet!

Podobnie jest z umieralnością na raka piersi.

Wzrost świadomości społecznej, a co za tym idzie poprawa zgłaszalności na profilaktyczne badania, stają się wielkim wyzwaniem,
bo dają olbrzymie szanse na uratowanie tysięcy kobiet.

Dlatego też Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach i Obwód Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej organizują spotkania informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców naszego miasta.

W czwartek 16 listopada 2017 r. o godz. 14.00 zapraszamy pracujących mężczyzn w wieku 18 - 64 lat,

a na godz. 17.00 zapraszamy pracujące kobiety w wieku 25 -59 lat.

Spotkania odbędą się w Galerii Fotografii Aleja 3 Maja 6

Weźmy sobie do serca tę sprawę, bo właściwa profilaktyka i wczesne wykrywanie raka pozwoli ograniczyć liczne tragedie, które doświadczają nasze rodziny!

Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymają materiały edukacyjne oraz drobne upominki.

W trakcie spotkania przeprowadzony będzie konkurs z cenną nagrodą (sprzęt AGD).

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego (art. 19a)
"Łubieńscy dla przemysłu ostrowieckiego"

  pdf Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - PTTK (2.36 MB)

 

Zaproszenie

Zapraszam przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski i na rzecz jej mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się w dniu 24 października 2017 roku, o godz. 11.00 w Galerii Fotografii w Ostrowcu Świętokrzyski,  Aleja 3 Maja 6.

Celem spotkania będzie konsultacja „Programu współpracy Gminy Ostrowiec Świętokrzyski z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w latach 2018 – 2019”.

Projekt ww. programu dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta: www.um.ostrowiec.pl, w zakładce organizacje pozarządowe.

 

Prezydent Miasta

Jarosław Górczyński

Program współpracy MEN z organizacjami pozarządowymi
– zaproszenie do konsultacji

Ministerstwo Edukacji Narodowej skierowało do konsultacji z partnerami społecznymi projekt programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na lata 2017 – 2020.

W projekcie dokumentu podkreślono, że organizacje pozarządowe pełnią niezwykle ważną funkcję, zarówno wobec administracji publicznej, jak również szkół i placówek, w realizacji polityki oświatowej państwa. Programy, które są realizowane przez organizacje pozarządowe, mają znaczący wpływ na polską szkołę, nauczycieli i młodzież.

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało program dostrzegając w organizacjach pozarządowych ważnego społecznego partnera wspierającego edukacyjną, wychowawczą i profilaktyczną działalność szkół i placówek systemu oświaty.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z projektem dokumentu i wypełnieniem zgłoszenia na stronie https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/program-wspolpracy-men-z-organizacjami-pozarzadowymi-zapraszamy-do-konsultacji.html

 

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego (art. 19a)
"Terapia osób i rodzin z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski"

pdf Uproszczona oferta realizacji zadania Terapia osób i rodzin z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski (1.38 MB)

 

„PARAGEDON – FESTIWAL AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

W dniu 30.09.2017 r. na Stadionie Lekkoatletycznym i terenach do niego przyległych w Kielcach odbędzie się „Paragedon – Festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych”. Partnerami naszego przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz redakcja „Echa Dnia”. Patronat honorowy nad naszym projektem objęli: Prezydent Miasta Kielce, Wojewoda Świętokrzyski oraz włodarze powiatów, miast i gmin województwa świętokrzyskiego.
Głównym celem „Paragedonu – Festiwalu aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych” jest propagowanie zdrowego
i aktywnego stylu życia oraz rozpowszechnianie sportu poprzez aktywizację osób niepełnosprawnych, zapobieganie izolacji, separacji i marginalizacji osób z niepełnosprawnością, kreowanie wizerunku niepełnosprawnych jako osób czynnych społecznie, odkrywanie zamiłowania do doskonalenia się w różnych formach aktywności ruchowej, poprawa kondycji fizycznej i zdrowia poprzez sport, integracja osób zdrowych z osobami niepełnosprawnymi, aktywizacja osób niepełnosprawnych oraz przywracanie ich do życia społecznego.
Podczas „Paragedonu” na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach uczestnicy z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną wezmą udział w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych i lekkoatletycznych, konkurencjach, grach zespołowych oraz konkursach. Jednocześnie tego dnia odbędą się konferencje i warsztaty poświęcone problematyce niepełnosprawności, z którą zmaga się duża liczba osób w województwie. Zwieńczeniem będzie piknik integracyjny, podczas którego zainteresowani będą mogli skorzystać
z porad specjalistów: rehabilitantów, terapeutów, diabetologów i wielu innych. Tego dnia planujemy również przeprowadzenie w całym regionie akcji charytatywnej celem stworzenia funduszu stypendialnego, z którego pozyskane środki zostaną przeznaczone
na wspieranie i pomoc osobom niepełnosprawnym.

paragedon

- pdf "Paragedon" regulamin (480 KB)

- document Karta zgłoszeniowa/ oświadczenie (doc.) (162 KB)

- pdf Karta zgłoszeniowa/ oświadczenie (pdf.) (784 KB)

"Głusi aktywni w społeczeństwie"

  pdf Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia art. 19 a "Głusi Aktywni w społeczeństwie (2.61 MB)

 

"Wakacje z futbolem 2017"

W zakładce Organizacje pozarządowe/Małe granty zamieszczono ofertę Klubu Sportowego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzaleznieniom i patologiom społecznym "Wakacje z futbolem 2017"W terminie 7 dni od daty zamieszczenia ogłoszenia można zgłaszać uwagi dotyczace oferty.

 

'Bezpieczni w domu, bezpieczni w pracy"

W zakładce Organizacje pozarządowe/Małe granty zamieszczono ofertę Oddziału Rejonowego Polskiego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia Bezpieczni w domu, bezpieczni w pracy. 
W terminie 7 dni od daty zamieszczenia ogłoszenia można zgłaszać uwagi dotyczace oferty.

 

Ogłoszenie o wynikach konkursu na realizację zadań Gminy Ostrowiec Świętokrzyski
w zakresie rozwoju sportu w 2017 roku 

Informujemy wszystkie kluby sportowe, które przystąpiły do konkursu na realizację zadań własnych gminy w zakresie rozwoju sportu w 2017 r., że Ogłoszenie o wynikach konkursu na realizację zadań Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w zakresie rozwoju sportu w 2017 roku jest dostępne w zakładce Otwarte konkursy ofert/Zadania z zakresu rozwoju sportu/Wyniki. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.