Nabór kandydatów na ławników na kadencję 2020 - 2023 - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Pracowity weekend mieli zawodnicy O.S.T. Winner. Ostrowieccy tenisiści startowali w turniejach w Szczecinie (Maciej Nowak) i Stalowej Woli (Zbigniew Dąbrowski i Zbigniew Jopek). 

Międzynarodowy debiut zaliczył Maciej Nowak. Mistrz Ostrowieckiej Ligi Tenisowej wziął udział w kategorii +45 ITF Szczecin Indoors Seniors. W swoim pierwszym meczu ostrowczanin uległ po walce z późniejszym finalistą imprezy Mariuszem Olkiem6-4 1-6 1-6. Turniej był zaliczany do rankingu ITF- International Tennis Federation. 

Zbigniew Dąbrowski i Zbigniew Jopek wystąpili w Stalowej Woli w Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLive w tenisie ziemnym. Turniej miał bardzo mocną obsadę. Wzięli w nim udział m.in partner Agnieszki Radwańskiej z Pucharu Hopmana - Grzegorz Panfil, uczestnik akademii Rafaela Nadala - Miłosz Sroka oraz czołowi zawodnicy rankingu open PZT jak Tomasz Moczek, Wiktor Nogawka. W zawodach wystartował, również były bramkarz KSZO Ostrowiec Św., a obecnie Wisły Sandomierz - Stanisław Wierzgacz. Uczestników turnieju podzielono na 12 grup. Awans do fazy pucharowej uzyskali zwycięzcy grup oraz czterech najlepszych zawodników z drugich miejsc. Dąbrowski wystąpił w grupe C, a jego rywalami byli Franciszek Świder i Filip Sobczyk. W pierwszym meczu ostrowczanin pokonał Świdra 4-0 4-0, natomiast w drugim spotkaniu przegrał z reprezentantem gospodarzy Filipem Sobczykiem 4-3 0-4 1-10. Warto dodac, że pojedynek z Sobczykiem był transmitowany na żywo przez kanał PodkarpacieLive, który relacjonował mecze z kortu centralnego. Wygrana z Franciszkiem Świdrem dała Dabrowskiemu awans do 1/8 finału. Jopek zagrał w grupie F z Miłoszem Sroką i Janem Kuligiem. Ożarowanin uległ Miłoszowi Sroce 1-4 0-4 i Janowi Kuligowi 2-4 2-4, jednak zebrał cenne doświadczenie z bardzo mocnymi rywalami.
W 1/8 finału Dąbrowski przegrał z Miłoszem Sroką 1-4 0-4. Sroka, który jest młodą nadzieją polskiego tenisa okazał się katem tenistów O.S.T Winner. 15-latek w półfinale mocno postawił się triumfatorowi turnieju - Grzegorzowi Panfilowi.
Łukacijewska Zimowe Grand Prix PodkarpacieLive to znakomicie zorganizowana impreza składająca sie z 3 turniejów z wysoką pulą nagród. Najlepsza szesnastka cyklu zagra w mastersie w Hotelu Arłamów, gdzie będzie obowiązywał system challenge.