Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W niedzielę zakończył się Charytatywny Turniej Deblowy „Gramy dla Oskarka”. Organizatorem zawodów było Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner. Tenisiści to ludzie wielkiego serca, a podczas turnieju uzbierano dla 5-letnego chłopca z Chmielowa koło Ostrowca 1660 zł, z przeznaczeniem na operację w Szwajcarii.

Mecze były bardzo zacięte. Wielokrotnie o zwycięstwie decydował supertiebreak. Ostatecznie najlepsi okazali się Maciej Nowak i Rafał Lipczyński. Drugie miejsce zajęli Roman Jagodziński i Artur Kołodziej, a trzecie Zbigniew Dąbrowski i Michał Bartosz. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się, też Dariusz Kiljański i Mateusz Dziewięcki oraz Kamil Kozakiewicz i Sławomir Pożoga.

Emocje rozpoczęły sie już w fazie grupowej. W grupie A zwyciężył debel Maciej Nowak / Rafał Lipczyński przed parami Zbigniew Dąbrowski / Michał Bartosz, Kamil Kozakiewicz / Sławomir Pożoga, Krzysztof Reszka / Jacek Zdybski i Witold Nowak / Mirosław Orłowski. W grupie B triumfowali Roman Jagodziński / Artur Kołodziej przed deblami Dariusz Kiljański / Mateusz Dziewięcki, Dariusz Cichoński / Sławomir Banaszek, Kamil Szmajda / Wojciech Żurek i Sebastian Dwojak / Tomasz Marjański.

W półfinałach nie zabrało dramaturgii. Maciej Nowak i Rafał Lipczyński wygrali 4-2 4-3 z Dariuszem Kiljańskim i Mateuszem Dziewięckim. W drugiej parze Roman Jagodziński i Artur Kołodziej pokonali Zbigniewa Dąbrowskiego i Michała Bartosza 1-4 4-1 10-3.

Najwięcej działo się jednak w finale. W pierwszym secie Roman Jagodziński i Artur Kołodziej prowadzili już z Maciejem Nowakiem i Rafałem Lipczyńskim 3-1 i 40-15. Rywale obronili jednak 3 piłki setowe i doprowadzili do tiebreaka. Tam od początku przewagę uzyskał debel Jagodziński / Kołodziej, którzy prowadził już 6-3 i ponownie miał 3 setbole. Nowaki i Lipczyński znów odrobili straty i po horrorze wygrali 9-7. Druga partia to popis Jagodzińskiego i Kołodzieja, którzy gładko wygrali 4-0. Supertiebrak należał jednak do pary Nowak / Lipczyński. Pewna wygrana 10-2 dała im zwycięstwo w całym turnieju.

Ciekawie było, również w meczu o 3 miejsce. Pierwszego seta wygrali Dąbrowski i Bartosz 4-1, a drugiego Kiljański i Dziewięcki 4-2. Emocje rozpoczęły się w supertiebreaku, gdzie Kiljański i Dziewięcki prowadzili już 7-0, jednak set zakończył się po dreszczowcu wygraną ich rywali, 11-9.

Charytatywny Turniej „Gramy dla Oskarka” przeszedł do historii. Cieszy fakt, że udało sie uzbierać 1660 zł. Warto dodać że dwóch zawodników specjalnie na turniej przyjechało, aż z Warszawy i obaj hojnie wspomogli akcję. Dodatkowo Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner przekaże na licytację piłkę z autografami piłkarzy KSZO oraz plakaty z podpisem półfinalisty Wimbledonu- Jerzego Janowicza.

Zapisy do Ostrowieckiej Ligi Tenisowej

Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner zaprasza do udziału w VI sezonie Ostrowieckiej Ligi Tenisowej. Rozgrywki odbędą się w kategoriach: singiel open, debel oraz dzieci i młodzież. Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne to sezon ruszy już 1 kwietnia. Zapisy będą przyjmowane do 30 kwietnia pod numerem telefonu : 604249 683 (singiel open i kobiety). Nowością w tym roku będzie liga dzieci i młodzieży.