Nabór kandydatów na ławników na kadencję 2020 - 2023 - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Już 2 czerwca Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin kolejny raz w tym roku będzie gościł biegaczy z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz bliższych i dalszych okolic. Właśnie na najbliższą niedzielę zaplanowana została 2. runda popularnego cyklu biegów „VII MosirGutwinRun 2019 – półmaraton i maraton na raty”.

Ideą cyklu jest zaliczenie na raty, w czterech „podejściach” , jednego z dwóch popularnych biegów długodystansowych. Podczas każdej z sześciu rund rozgrywane są biegi na dystansie ok. 5 i 10km. Czterokrotny udział na wybranym dystansie pozwala na zaliczenie właśnie półmaratonu lub maratonu. Jeśli komuś uda się wziąć udział w pięciu lub sześciu rundach, to do końcowego wyniku zaliczone mu zostaną cztery najlepsze czasy.
W nagrodę za zaliczenie cyklu każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz medal. Koszt udziału w imprezie (we wszystkich sześciu rundach) to tylko 5zł. Tyle trzeba (jednorazowo) zapłacić za numer startowy z czipem, dzięki którym realizowany jest elektroniczny pomiar czasu.
Trasa obu biegów przebiega wokół stawów na Gutwinie oraz w położonych obok terenach leśnych.
Uczestnictwo w biegach jest obwarowane minimalnym wiekiem – należy mieć ukończon w danym roku kalendarzowym 13 lat (w przypadku biegu na 5km) i 16 lat (w przypadku biegu na 10km).

Takie same zasady obowiązują podczas przeprowadzanego równolegle z biegiem na 5km marszu nordic walking. Amatorów marszów z kijkami również obowiązuje odpłatny numer startowy, ale także przysługuje koszulka i medal za cztery zaliczone rundy.

Podczas każdej z rund organizowane są również (tu całkowicie bezpłatne) biegi dla najmłodszych – dla przedszkolaków na dystansie 100 metrów, dzieci z klas I-III szkół podstawowych na dystansie 300 metrów oraz dzieci z klasy IV-VI szkół podstawowych na dystansie 1 kilometra.

Podczas biegów w cyklu MosirGutwinRun promowane jest rodzinne bieganie. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób, spokrewnionych ze sobą w linii prostej (dziecko – rodzic – dziadek). Warunkiem koniecznym jest zaliczenie przez drużynę obu biegów głównych (5 i 10km) przez dwóch różnych członków rodziny. Przewidziane są bonusowe punkty, za każdego kolejnego członka drużyny oraz… za wielopokoleniowość zespołu. Skład drużyny rodzinnej powinien być zgłoszony na specjalnym formularzu przed każdą rundą w biurze zawodów.

Zapisy do biegów na 5 i 10km oraz marszu nordic walking prowadzone są na stronie internetowejwww.ostrowiecbiega.pl oraz w dniu imprezy w biurze zawodów od godziny 8. Bieg na 10km startuje o godzinie 9.30, a na 5km (bieg i marsz) o godzinie 11.30. Biegi dla dzieci (zapisy wyłącznie w biurze zawodów) odbywają się po zakończeniu biegu na 10km.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski oraz Fundacji Wychowanie przez Sport – organizatora ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”.

Partnerami VII MosirGutwinRun 2019 są Pizzeria DaGrasso, Strefa 21, Miks Meat, Mimi Torek, Hotel Accademia, Fitness Klub Centrum, Salon Komputerowy Render 2000, Skalski Piekarnia & Cukiernia, Agencja Reklamowa KreoGraf, Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, Hurtownia Papiernicza Signal, Impuls Gym & Fitness, Galeria Mebli Arkadia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Kijanka - Myjnia 24h, Zakład Produkcyjno – Handlowy „Adax”, Gościniec Bałtowski Zapiecek i Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Patronat medialny nad imprezą sprawują Radio Ostrowiec, Radio Kielce, Radia Fama, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Telewizja Ostrowiecka, LTVK Krzemionki, Lokalna.TV, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl i OstrowiecNews.pl.

Kolejne rundy odbędą się 7 lipca, 25 sierpnia, 15 września i 13 października. Regulaminy, mapki biegów oraz bieżące wyniki i formularz zapisów można znaleźć na stronie internetowejwww.ostrowiecbiega.pl.