Nabór kandydatów na ławników na kadencję 2020 - 2023 - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść
Piękna - słoneczna pogoda przyciągnęła 2 czerwca do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin tłumy biegaczy. W 2. rundzie cyklu „VII MosirGutwinRun 2019 – półmaraton i maraton na raty” wzięło udział ponad 300 osób - od przedszkolaków rywalizujących na dystansie 100 metrów, po seniorów maszerujących z kijkami nordic walking. 

W drugiej rundzie wzięło udział w sumie 319 osób. W biegu na dystansie ok. 10km (maraton na raty) linię mety przekroczyło 96 osób (2 zeszły z trasy). Bieg na ok. 5km (półmaraton na raty) ukończyło 137 osób, a marsz z kijkami nordic walking 49 (2 zeszły z trasy). W biegach dla dzieci wzięło udział 33 osoby.

Podobnie jak podczas inauguracyjnej rundy z dobrej strony pokazał się reprezentant Juventy-Kobex Starachowice Wojciech Jarosz. 12 maja wygrał bieg na 5km, a tym razem był najszybszy na dwukrotnie dłuższym dystansie. Tuż za podium finiszował wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios, łamiąc przy tym barierę 40 minut! Wśród kobiet w biegu na 10km jako pierwsza metę minęła ostrowczanka Elżbieta Wybranowska. 

Biegu na 10km nie ukończył inny z faworytów – Michał Karasiński z Janowic (Gmina Waśniów). Najwyraźniej była to jednak przemyślana taktyka i chęć zaoszczędzenia sił na rywalizację na dystansie półmaratonu na raty (ok. 5km), w której minął linię mety jako pierwszy. Wśród kobiet – tak jak 12 maja – równych sobie nie miała ostrowczanka Dominika Łukasiewicz, pokonując ten dystans o ponad pół minuty szybciej niż podczas inauguracji cyklu.
Druga runda VII MosirGutwinRun 2019 nie przyniosła większych zmian w czołówce Klasyfikacji Rodzinnej. Na prowadzeniu umocnili się Artykiewiczowie, którzy po raz drugi okazali się bezkonkurencyjni. W rywalizacji drużyn rodzinnych bierze już udział dziesięć ekip. Drużyna rodzinna musi składać się z minimum dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (dziecko – rodzic – dziadek). Warunkiem koniecznym, by wziąć udział w klasyfikacji rodzinnej danej rundy, jest przebiegnięcie obu głównych dystansów, czyli biegów na 10 i 5 km, przez dwóch różnych członków drużyny. Czasy uzyskane w ten sposób są sumowane i tak powstaje wstępna klasyfikacja rundy. Wywalczony dorobek punktowy można powiększyć dzięki bonusom, a te można zdobyć zgłaszając kolejnych członków rodziny do startu w dowolnej konkurencji - biegu na 10 i 5km, marszu nordic walking lub biegach dla dzieci (na dystansie od 100 do 1000 metrów). Nowością w tegorocznym cyklu jest współczynnik za wielopokoleniowość drużyn rodzinnych… Jeśli w skład drużyny wchodzą przykładowo rodzice oraz dzieci, to liczba uzyskanych bonusów przemnażana jest przez 2, a jeśli dodatkowo w zespole jest dziadek lub babcia, to mnożymy przez 3!
Zobacz: Zdjęcia

Bieg na 10km (maraton na raty)
open mężczyzn:
1. Wojciech Jarosz (Starachowice / Juventa-Kobex) 00:38:16
2. Michał Kołomański (Wilków / Mechanik i Przyjaciele) 00:38:50
3. Przemysław Pronobis (Ostrowiec Św.) 00:39:33
open kobiet:
1. Elżbieta Wybranowska (Ostrowiec Św. / OstroBiec) 00:54:09
2. Urszula Sokół (Ostrowiec Św. / BBL/OstroBiec/SMS) 00:54:17
3. Renata Parszowska (Ostrowiec Św. / OstroBiec) 00:55:39
Zobacz: Wyniki biegu na 10km

Bieg na 5km (półmaraton na raty)
open mężczyzn:
1. Michał Karasiński (Janowice / Team David Metto) 00:19:25
2. Norbert Łojek (Ostrowiec Św.) 00:19:32
3. Michał Kołomański (Wilków / Mechanik i Przyjaciele) 00:20:16
open kobiet:
1. Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Św.) 00:21:08
2. Kinga Myśliwska (Ostrowiec Św. / OstroBiec) 00:25:50
3. Katarzyna Korulczyk (Ostrowiec Św. / BBL) 00:25:59
Zobacz: Wyniki biegu na 5km

Marsz Nordic Walking na 5km (półmaraton na raty)
Najszybciej trasę pokonali (bez rywalizacji):
wśród mężczyzn: Krzysztof Kucharski (Ostrowiec Św.) 00:42:31
wśród kobiet: Anna Rozpierska (Ostrowiec Św. / OstroBiec) 00:42:59
Zobacz: Wyniki marszu nordic walking na 5km

Warunkiem zaliczenia cyklu jest czterokrotny udział w jednej z trzech konkurencji – biegu na 5 lub 10 kilometrów i marszu nordic walking na 5km. Pozwoli to skompletować półmaraton na raty (biegiem lub marszem) lub maraton na raty (biegiem). Startując we wszystkich sześciu rundach można zadbać o „wyśrubowanie” wyników (do klasyfikacji brane będą pod uwagę cztery najlepsze). Zaliczenie cyklu nagradzane będzie pamiątkowym medalem oraz koszulką techniczną. Dodatkowo podczas każdej z rund kilkunastu najlepszych biegaczy nagradzanych jest drobnymi upominkami od partnerów imprezy.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski oraz Fundacji Wychowanie przez Sport – organizatora ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”.

Partnerami VII MosirGutwinRun 2019 są Pizzeria DaGrasso, Strefa 21, Miks Meat, Mimi Torek, Hotel Accademia, Fitness Klub Centrum, Salon Komputerowy Render 2000, Skalski Piekarnia & Cukiernia, Agencja Reklamowa KreoGraf, Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, Hurtownia Papiernicza Signal, Impuls Gym & Fitness, Galeria Mebli Arkadia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Kijanka - Myjnia 24h, Zakład Produkcyjno – Handlowy „Adax”, Gościniec Bałtowski Zapiecek i Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Patronat medialny nad imprezą sprawują Radio Ostrowiec, Radio Kielce, Radia Fama, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Telewizja Ostrowiecka, LTVK Krzemionki, Lokalna.TV, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl i OstrowiecNews.pl.

Kolejne rundy odbędą się 7 lipca, 25 sierpnia, 15 września i 13 października. Regulaminy, mapki biegów oraz bieżące wyniki i formularz zapisów można znaleźć na stronie internetowejwww.ostrowiecbiega.pl.
TUTAJ WPISZ OPIS ZDJĘCIA/GRAFIKI