Pogorszenie jakości powietrza

Data utworzenia 2019-12-06 09:43:42Ważne do 2019-12-07 23:59:00

Ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego i poziomu informowania dla pyłu PM10 od godz. 9.00 dnia 06.12.2019 r. do godz. 24.00 dnia 07.12.2019 r.Przejdź do całości

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W czwartek, 1 sierpnia o 14:00 drużyna KSZO Ostrowiec w składzie: zawodniczki, sztab szkoleniowy, prezes oraz dyrektor klubu spotkali się na konferencji prasowej z lokalnymi mediami i kibicami, na której przedstawiony został cały zespół oraz plan przygotowań do sezonu. Podpisano także umowę o współpracy barterowej z Gazetą Ostrowiecką.

Po krótkim przedstawieniu każdej z zawodniczek, głos zabrał szkoleniowiec KSZO Ostrowiec, Łukasz Marciniak:

Odliczaliśmy dni do startu przygotowań. Udało nam się zbudować bardzo fajny, młody i perspektywiczny skład. Okres przygotowawczy poświęcimy na pracę nad zgraniem zespołu, a także skupimy się na technice. Będziemy korzystać z obiektów w Ostrowcu Świętokrzyskim – hali sportowej, basenu, siłowni i odnowy biologicznej oraz  z boisk do siatkówki plażowej Ośrodka Wypoczynkowego w Gutwinie. Uważam, że są tutaj bardzo dobre warunki do pracy – przyznał trener.

Asystent trenera, Mikołaj Mariaskin był pod wrażeniem obiektów sportowych, z których od jutra wspólnie z drużyną będzie mógł korzystać.

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, zarówno pod względem organizacji, jak i zaplecza. Jeśli chodzi o obiekt, to jest to najlepsze miejsce, w którym będę miał przyjemność pracować. Mam nadzieję, że swoją grą będziemy przyciągać dużą ilość kibiców. Pierwsza liga jest mocna i bardzo niedoceniana w ostatnich latach. Będziemy starali się godnie reprezentować miasto Ostrowiec, dlatego warto będzie przychodzić na nasze mecze i nas wspierać – powiedział Mikołaj.

W Ostrowcu nie mówi się głośno o celach w najbliższym sezonie. Ciężko jest prognozować co się wydarzy z tak młodym składem. Na pewno cała drużyna będzie skupiać się na walce, przysłowiowemu „gryzieniu parkietu” i wygrywaniu kolejnych meczów.

Liga jest niedoceniana i nieobliczalna. Nie stawiamy sobie celów, ale wiążemy duże nadzieje z zawodniczkami. Wierzymy, że  będziemy mogli sprawić niejedną niespodziankę w lidze – powiedział prezes zarządu, Mirosław Buszkiewicz.

Dziennikarze obecni na konferencji nawiązywali także do poprzedniego sezonu i spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej. O tym trudnym i nieudanym czasie jak najszybciej chce zapomnieć prezes klubu, Mirosław Buszkiewicz:

– Poprzedni sezon był bardzo trudny, ale chcemy go już zamknąć. Teraz koncentrujemy się na pracy nad 1. Ligą. Profesjonalny klub nie może funkcjonować bez pieniędzy, dlatego naszym zadaniem jest pozyskiwanie sponsorów. Sztab trenerski koncentruje się na sprawach sportowych, a my z Dawidem Ogórkiem zajmujemy się innymi działaniami. Rozmawiamy z firmami, które wspierały nas w poprzednich latach, ale także z nowymi instytucjami. Myślę, że efekty będzie widać niebawem. Ważnym celem jest ustabilizowanie sytuacji w klubie, która już teraz się poprawia i wierzymy, że z tygodnia na tydzień będzie wyglądała jeszcze lepiej – przyznał Mirosław Buszkiewicz.

.Więcej informacji na klubowej stronie internetowej: http://kszosiatkowka.pl