Pogorszenie jakości powietrza

Data utworzenia 2019-12-06 09:43:42Ważne do 2019-12-07 23:59:00

Ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego i poziomu informowania dla pyłu PM10 od godz. 9.00 dnia 06.12.2019 r. do godz. 24.00 dnia 07.12.2019 r.Przejdź do całości

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Drugi wakacyjny piknik „Na Gutwinie jest fajnie!” przyciągnął mnóstwo dzieci i dorosłych. Atrakcji nie zabrakło dla osób w każdym wieku. Było cyrkowo, rekreacyjnie i na sportowo.

Prawdziwy show sceniczny zaprezentowało Artystyczne Centrum Rozrywki Rodzinnej „Klaunik”. W programie można było podziwiać pokazy akrobatyki, sprawności fizycznej, żonglerki, humorystyczne skecze i gagi. Do zabawy zostały wciągnięte dzieci i co ciekawe, również dorośli. Śmiechu było co niemiara. Wielką atrakcją były również maskotki tygryska i jednorożca, które dosłownie przyciągały najmłodszych.

Teatr Jednej Miny zapewnił na pikniku animacje cyrkowe. Na scenie dzieci wspólnie uczyły się żonglerki kolorowymi chustkami. Szczudlarze, klauni, nauka wiązania balonów, kręcenia talerzami i gigantyczne bańki to tylko niektóre z prezentowanych atrakcji.

Cyrkowe show zakończył pokaz sztuczek magicznych w wykonaniu iluzjonisty Tomasza Soi, który na pewno na długo zapadnie dzieciom w pamięci.

Na scenie zaprezentowały się ponadto siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które przygotowują się do nowego sezonu. Po krótkim przedstawieniu się ze sceny, zawodniczki poodbijały piłki z dziećmi i porozmawiały z kibicami ostrowieckiego klubu.

Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były animacje i zabawy przygotowane m.in. przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Przedszkole Specjalne „Promyk”. Nie zabrakło także szachów plenerowych, nauki pierwszej pomocy i prezentacji przygotowanych przez ostrowieckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Instruktorzy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprosili dzieci i młodzież do aktywności ruchowej, m.in. do gry w boule, czy badmintona. Warsztaty Terapii Zajęciowej zaprezentowały twórczość podopiecznych tej instytucji. W namiocie Fundacji DKMS Pokonajmy Nowotwory Krwi można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego dziecka.

Piknik „Na Gutwinie jest fajnie!” był okazją do świętowania Dnia Instruktora Nauki Jazdy. Swój udział zaznaczyły szkoły nauki jazdy z terenu powiatu ostrowieckiego, które zaprezentowały posiadane samochody (w tym ciężarówkę). Chętni pod okiem instruktorów mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód. Ciekawą atrakcją było pokonanie pieszo slalomu i otwarcie drzwi kluczem. Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że należało wykonać to w alkogoglach, czyli okularach symulujących stan po spożyciu alkoholu.

Ostrowiecka Policja zorganizowała miasteczko ruchu drogowego, którego zadaniem było zapoznawanie dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z dróg publicznych. Najmłodsi mieli okazję poznać radiowóz od środka, użyć sygnałów dźwiękowych i świetlnych oraz zobaczyć specjalistyczne wyposażenie policyjne.

Organizatorami i partnerami pikniku „Na Gutwinie jest fajnie!” byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Miejska Biblioteka Publiczna, Przedszkole Specjalne „Promyk”, Miejskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Szachowe „Hetman”, Warsztaty Terapii Zajęciowej - Stowarzyszenie „Szansa”, Ośrodek Szkolenia Kierowców „ZYGZAK” Łukasz Wardzała, Szkoła Jazdy „Monte Carlo” Norbert Kamoda, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Św.

Patronat medialny: Radio Ostrowiec, Telewizja Ostrowiecka, Radio Rekord, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, OstrowiecNews.pl, LTVK Krzemionki i LokalnaTV.