Pogorszenie jakości powietrza

Data utworzenia 2019-12-06 09:43:42Ważne do 2019-12-07 23:59:00

Ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego i poziomu informowania dla pyłu PM10 od godz. 9.00 dnia 06.12.2019 r. do godz. 24.00 dnia 07.12.2019 r.Przejdź do całości

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Tegoroczne wakacje szkolne powoli wkraczają w ostatnią fazę. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zachęca do korzystania z atrakcji skierowanych do najmłodszych, których nie brakuje na obiektach kierowanych przez MOSiR.

Rawka od Nowa
Baseny letnie obok Pływalni Rawszczyzna będą czynne do końca wakacji, codziennie w godzinach 10-20. Bilet ulgowy jednorazowy bez ograniczeń czasowych – na cały dzień (dla dzieci od 3 roku życia, uczniów, studentów, seniorów w wieku 65 lat i więcej) kosztuje jedyne 10zł (normalny – 12zł).

Wakacje na Gutwinie
W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin jeszcze do 23 sierpnia organizowane będą zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Odbywają się one w cyklach tygodniowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13. Prowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności - zajęcia biegowe w terenie, na sprzęcie pływającym, na boiskach piaszczystych, turystykę rowerową oraz w parku linowym. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć będzie dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy „woprówce”) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

Wakacje na Orliku
Na Orliku Ogrody do 23 sierpnia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13, odbywać się będą jeszcze zajęcia rekreacyjno - sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu mogą tam poznać różne dyscypliny sportu, a także wziąć udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych.

VII MosirGutwinRun 2019
W niedzielę 25 sierpnia odbędzie się czwarta z sześciu rund cyklu biegów „VII MosirGutwinRun 2019 – półmaraton i maraton na raty”. W ramach każdej z rund odbywają się biegi na dystansie 5km (13 lat i starsi) oraz 10km (16 lat i starsi). Wspólnie z biegiem na 5km odbywa się marsz nordic walking na tym samym dystansie. Zapisać można się za pośrednictwem formularza na stronie www.ostrowiecbiega.pl lub w biurze zawodów w dniu imprezy. Koszt udziału w całym cyklu (6 rund) to 5zł, które należy uiścić odbierając numer startowy służący do elektronicznego pomiaru czasu. Podczas każdej z rund rozgrywane się też biegi dla dzieci – od przedszkolaków (100m), po uczniów najstarszych klasy szkół podstawowych (1km). Udział w nich jest całkowicie bezpłatny, a zapisać można się w biurze zawodów.
Szczegóły na stronie: OstrowiecBiega.pl