UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W towarzyskim meczu rozegranym na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO z okazji obchodów 90-lecia ostrowieckiego klubu III-ligowy KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z Lechem Poznań 0:1 (0:1), a zwycięskiego gola dla zespołu z ekstraklasy zdobył Portugalczyk Joao Amaral.

- Nieczęsto się zdarza, że tej rangi wydarzenie gości w naszym mieście. Uważam, że długo będziemy wspominać ten mecz, może nie od strony sportowej, ale od strony organizacyjnej. Mecz miał piękną oprawę i, co trzeba podkreślić, było bezpiecznie, spokojnie na trybunach, na których zasiadły całe rodziny z dziećmi. Dziękuję władzom klubu Lech Poznań i KSZO za to, że doszło do tego wydarzenia. Ten mecz naprawdę uświetnił 90. rocznicę powstania klubu sportowego KSZO - mówił po meczu wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios.

- Blisko pięć tysięcy osób na trybunach i fajna zabawa. Podziękowania należą się dla miasta, bo przypominam, że budżet klubu niemal w osiemdziesięciu procentach składa się ze środków przekazywanych przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski, czy to poprzez promocję miasta, czy to przez dotacje i ten mecz również nie odbyłby się, gdyby nie zaangażowanie władz miasta - powiedział Maciej Kozicki, prezes KSZO.

- Fajnie, że mogliśmy tu przyjechać akurat my, jako klub zaprzyjaźniony z KSZO i wspólnie świętować 90. urodziny. Mam nadzieję, że ta współpraca dalej będzie tak dobrze się układała. Trzymamy kciuki za KSZO, żeby się mocno pięli do góry, bo ewidentnie Ostrowiec Świętokrzyski piłką stoi, widać to po kibicach. Fani stworzyli doskonałą atmosferę, całymi rodzinami przyszli świętować to wydarzenie, także trzymamy mocno kciuki - dodał Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. – Lech Poznań 0:1 (0:1)
0:1 Joao Amaral 42
KSZO: Lipiec (46 Pietrasik) – Kaczmarek (46 Cheba), Mężyk (46 Dybiec), Dereń (46 Worach), Ziółkowski (46 Szymański, 82 Nogaj) – Mąka (77 Kaczmarek), Burzyński (46 Imiołek), Kutera (46 Miłek), Nogaj (46 Wróbel), Rząsa (46 Persona) – Bełczowski (46 Smuczyński).
Lech: Szymański (46 Mleczko) – Cywka, Rogne, Crnomarković (46 Dejewski), Klupś – Makuszewski (66 Karbownik), Muhar (46 Skrzypczak), Tiba (55 Tupaj), Moder – Amaral, Żamaletdinow (66 Szymczak).
Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce)
Widzów: 5000