Silny deszcz z burzami

Data utworzenia 2020-09-26 07:00:01Ważne do 2020-09-27 10:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzamiPrzejdź do całości

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

ferie ślizgawka

 

 

 

 

Zimowe ferie i związana z nimi dwutygodniowa przerwa od szkolnej nauki już niestety za nami. Nie wszyscy co prawda mieli możliwości spędzenia tego czasu w górach – na zorganizowanych zimowiskach, ale ferie w mieście wcale nie musiały być nudne. Dla osób spędzających ferie w Ostrowcu Św. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował wiele ciekawych atrakcji. Zajęcia sportowo-rekreacyjne, gry i zabawy, turnieje i kursy odbywały się na kilku obiektach sportowych.

 

Ferie na Orliku

W pierwszym tygodniu ferii na Orliku w osiedlu Ogrody prowadzone były zajęcia w formie gier i zabaw dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcie, być może z uwagi na mroźną aurę, nie cieszyły się jednak zbyt dużą popularnością.
W drugim tygodniu ferii na boisku Orlik Ogrody rozgrywany był Zimowy Turniej Piłki Nożnej. Zmagania odbywały się tylko w kategorii szkół średnich, gdyż w młodszych kategoriach nie było zainteresowania tego typu aktywnością.

Wyniki turnieju:
07 zgłoś się – Ora bo jadą 4:2
07 zgłoś się – Drużyna Mistrzów 1:3
Ora bo jadą – Ostrowczanie 4:0
Centrum Sport – Spajdermeny 0:1
Kantor Feniks – 07 zgłoś się 3:3
Ostrowczanie – Kantor Feniks 1:4
Spajdermeny – Ostrowczanie 15:2
Spajdermeny – Ora bo jadą 8:2
Ostrowczanie – Centrum Sport 0:3 (wo)
Ora bo jadą - Drużyna Mistrzów 2:3
Drużyna Mistrzów – Kantor Feniks 3:3
Centrum Sport - 07 zgłoś się 3:0 (wo)
07 zgłoś się – Spajdermeny 0:2
Drużyna Mistrzów - Centrum Sport 1:3
Ostrowczanie - 07 zgłoś się 3:3
Spajdermeny - Drużyna Mistrzów 3:2
Centrum Sport - Kantor Feniks 3:0 (wo)
Drużyna Mistrzów - Ostrowczanie 3:0 (wo)
Ora bo jadą - Centrum Sport 0:4
Kantor Feniks - Spajdermeny 0:3 (wo)
Kantor Feniks - Ora bo jadą - obustronny walkower

Tabela:

1. Spajdermeny 6 18 32:6
2. Centrum Sport 6 15 16:2
3. Drużyna Mistrzów 6 10 15:12
4. 07 zgłoś się 6 5 11:16
5. Kantor Feniks 6 5 10:16
6. Ora bo jadą 6 3 10:22
7. Ostrowczanie 6 1 6:32


Klasyfikacja strzelecka: Wiktor Mazur (Spajdermeny) – 11, Krystian Stachula (Ora bo jadą) - 7, Kamil Janda (07 zgłoś się) - 6, Patry Wodnicki (Drużyna Mistrzów) - 6.

Skład zwycięzców: Michał Szczęsny, Filip Lipka, Wiktor Mazur, Dawid Rożniata, Daniel Król, Damian Pucułek, Maciej Wątor, Maciej Jabłoński.

Ferie w hali – Poznaj różne dyscypliny sportu

Prawie 50 osób skorzystało z przygotowanej oferty w Hali Sportowo-Widowiskowej KSZO, gdzie nauczyciele wychowania fizycznego Marysia Jaros, Sławomir Góra i Wojciech Lis prowadzili zajęcia w różnych dyscyplinach sportu – od piłki siatkowej, piłki ręcznej, piłki nożnej, poprzez bilard, tenis stołowy, siłownia (gimnazjum) po gry i zabawy zręcznościowo – szybkościowe.
W zajęciach, które odbywały się od poniedziałku do piątku uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Udział w nich był bezpłatny. W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy zajęć zapoznawali się z wyżej wymienionymi dyscyplinami, by w drugim tygodniu rywalizować między sobą w mini turniejach, grach i zabawach. Za udział uczestnicy byli nagradzani okolicznościowymi dyplomami oraz słodkim upominkiem. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, średnio w zajęciach brało udział 24 osoby każdego dnia.

Wyniki turniejów:

Turniej Piłki siatkowej:
I miejsce: Nina Kasprzyk, Kasia Kasprzyk, Milena Kroczek, Rafał Niedzielski, Jakub Jankowski, Dominik Wilczyński
II miejsce: Weronika Stawnicka, Natalia Bimek, Sandra Skuza, Emil Wielgus, Jakub Kończyk, Mateusz Pawelec.
III miejsce: Antek Gałucha, Kuba Kozłowski, Filip Pędziszewski, Marcin Światkowski, Najdo Jasiek, Michał Wyroda.

Turniej Tenisa Stołowego:
Dziewczęta:
I Sandra Skuza
II Weronika Stawnicka
III Nina Kasprzyk
IV Milena Kroczek
V Kasia Kaprzyk
VI Natalia Bimek
Chłopcy:
I Emil Wielgus
II Kuba Jankowski
III Rafał Niedzielski
IV Bartłomiej Wolszczak
V Dominik Wilczyński

ferie pływalnia Ferie na Rawszczyźnie

Na okres ferii zimowych MOSiR wprowadził promocje na ostrowieckim basenie. Od 18 do 31 stycznia bilet wstępu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w godzinach 6-16 kosztował 4 zł za godzinę. Tradycyjnie prowadzone były również kursy nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Kurs obejmował dziesięć jednostek - od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie. Z takiej możliwości nabycia umiejętności pływackiej skorzystało 63 dzieci, podzielonych na 12 grup.

 

Ślizgawka na Rawszczyźnie

Przysłowiowym strzałem w dziesiątkę okazała się zaaranżowana w niecce nieczynnego basenu obok Pływalni Rawszczyzna ślizgawka, która zwłaszcza w pierwszym tygodniu ferii, kiedy sprzyjała temu mroźna aura, przeżywała prawdziwe oblężenie. Wstęp na teren ślizgawki jest bezpłatny. Można skorzystać z (odpłatnej) wypożyczalni łyżew. Ślizgawka czynna jest codziennie w godzinach 10-18 i będzie funkcjonować tak długo, jak długo pozwolą na to warunki atmosferyczne (odpowiednio niska temperatura).