Termin wpłaty opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe - czytaj więcej

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

Treść

W pierwszym meczu 3 serii spotkań o mistrzostwo waterpolowej Ekstraklasy beniaminkowi z Ostrowca Świętokrzyskiego przyszło wystąpić po raz pierwszy przed własną publicznością. Rywal – wicemistrz kraju i aktualny wicelider tabeli – okazał się zaporą nie do przejścia, choć początek spotkania był obiecujący. W 2. minucie meczu na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Maksymilian Krakowiak, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowym. Niestety w ostatnich sekundach premierowej „ćwiartki” trzecie wykluczenie skompletował Jakub Kochański i w dalszej części meczu ostrowczanie musieli sobie radzić już bez niego. W kolejnych odsłonach wyszło większe doświadczenie bytomian, którzy zaczęli punktować KSZO, choć jeszcze w połowie drugiej kwarty wciąż na tablicy wyników był remis (2:2), a na listę strzelców znów wpisał się Krakowiak. Później pretendenci do mistrzowskiego tytułu podkręcili tempo i szybko zyskali dystans. Na skuteczną odpowiedź gospodarzy czekaliśmy do końcowych sekund trzeciej kwarty, kiedy bramkarza Polonii pokonał Aleksander Ozga, zmniejszając rozmiary prowadzenia zespołu gości na 3:8. W trzeciej odsłonie meczu młody zespół KSZO pozbawiony został kolejnego zawodnika. Tym razem za kolejny faul przedwcześnie zakończył mecz Krakowiak. To musiało odbić się na sile ofensywnej KSZO i tak też było. Ostatnią „ćwiartkę” gospodarze ukończyli bez trafienia.

KSZO Ostrowiec Św. – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 3:12 (1:1, 1:4, 1:3, 0:4)
Bramki: Maksymilian Krakowiak 2, Aleksander Ozga 1 – Jan Radwański 4, Grzegorz Moś 2, Jurij Behen 2, Mateusz Bomba 1, Kamil Brzozowski 1, Jakub Struzik 1, Marek Broncel 1.
KSZO: Jakub Krawczyk, Jan Skaliński – Sebastian Bartosik, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Maksymilian Walesic, Piotr Kotaś.

W niedzielę 1 grudnia podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego zagrają drugie spotkanie przeciwko bytomskiej Polonii. Początek spotkania na Pływalni Rawszczyzna o godzinie 12.30. Wstęp wolny.