Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

 
A- A A+
        

|    Szukaj      |    

 UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

We wtorek 12 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu „Biegam Bo Lubię”. W związku z zagrożeniem epidemicznym zajęcia musiały się odbywać z zachowaniem specjalnych rygorów bezpieczeństwa.

Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na 6-osobowe grupy. Dzięki zatrudnieniu przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji trzech trenerów możliwe było stworzenie aż trzech takich grup. Uczestnicy zajęć zobowiązani są do zachowywania dystansu, nie tylko między wymienionymi grupami (co najmniej 100 metrów), ale również w ramach ćwiczeń wykonywanych w każdej z grup (2 metry między ćwiczącymi). Kontakt fizyczny został ograniczony do minimum, dlatego program zajęć nie zawiera m.in. ćwiczeń w parach. Zachowywane są zasady higieny, a uczestnicy przebierają się i kąpią w domu. Obostrzenia te nie zniechęciły jednak ostrowczan do udziału w zajęciach „Biegam Bo Lubię”. Długo wyczekiwany start sezonu (początkowo miał zostać zainaugurowany miesiąc wcześniej) spowodował, że nie było problemu z frekwencją, a listy w poszczególnych grupach szybko zapełniły się spragnionymi ruchem na świeżym powietrzu amatorami biegania.

2020 Ruszyly zajecia Biegam Bo Lubie 2

Pierwsze zajęcia upłynęły pod znakiem sprawności ogólnej. To niezbędny element treningu, który sprawia, że ciało szybciej dostosowuje się do otaczających je warunków. Sprawniejszy organizm zdecydowanie lepiej znosi trudy wysiłku związanego z bieganiem, ale również pozwala na wypracowanie większej ekonomiki poszczególnych ruchów, a to z kolei poprawia technikę biegu.

Zajęcia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywają się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin (ul. Gościniec) w każdy wtorek i czwartek (godz. 18.30) oraz w niedzielę (godz. 9.30). Udział w zajęciach jest bezpłatny, a prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy lekkiej atletyki – Izabela Komar, Katarzyna Tkaczyk-Tofil i Krzysztof Sidowski. Program zajęć jest dostosowany do uczestników i nastawiony na osoby o różnym poziomie zaawansowania, głównie na osoby początkujące.
2020 Ruszyly zajecia Biegam Bo Lubie 3