UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Przekształcenie z mocy prawa wieczystego użytkowania we własność na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. z 2018r., poz. 1716 z późn. zm.) - czytaj więcej

 Terminy wnoszenia opłat rocznych za przekształcenie i użytkowanie wieczyste - czytaj więcej

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Od 22 września można się już zapisać na Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2020. Zapisy prowadzone są wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego na stronie www.ostrowiecbiega.pl. W tym roku impreza odbywać się będzie w szczególnych rygorach sanitarnych, ale Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim czyni starania, by rozmachem była jak najbardziej zbliżona do minionych edycji. W planach jest zorganizowanie ulicznego biegu na dystansie 10 kilometrów, na trasie znanej z ubiegłego roku, a także marszu nordic walking i biegu na dystansie 5km – bez rywalizacji – na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO.

Limity w obu tych konkurencjach, zgodnie z obowiązującym obecnie stanem prawnym, ustalone zostały na poziomie 250 miejsc do biegu głównego oraz 250 do marszu i biegu na 5km. W przypadku zmiany przepisów prawa dotyczących możliwości organizacji imprez sportowych, a w szczególności liczby uczestników tych imprez, organizator zastrzega sobie prawo do zmiany limitów poszczególnych konkurencji, a w szczególnym przypadku nawet do odwołania imprezy. W przypadku odwołania Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2020 organizator dokona zwrotu wniesionych opłat startowych.

W tym roku, z uwagi na obowiązujące limity i ryzyko epidemiczne, nie odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży.

Już po dwóch dniach na liście startowej do 10-kilometrowego biegu ulicznego było niemal 190 osób, co pokazuje, że z zapełnieniem ustanowionego limitu (250 osób) nie będzie większego problemu. Jest to też sygnał dla niezdecydowanych, by nie odkładali decyzji o starcie do ostatniej chwili.

Bieg Główny (10km): Formularz zapisów | Lista startowa.
Marsz Nordic Walking i Bieg (5km) - bez rywalizacji: Formularz zapisów | Lista startowa.