Gwałtowny wzrost stanów wody

Data utworzenia 2021-05-17 11:48:00Ważne do 2021-05-18 14:00:00

świętokrzyskie, Zlewnia Pilicy, gwałtowne wzrosty stanów wodyPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Nordic Walking to ostatnio bardzo popularna forma aktywności, która poprawia jakość zdrowia, zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym, podnosi poczucie wartości i przede wszystkim jest świetnym pomysłem na zagospodarowanie wolnego czasu.

Na początku 2020 roku Fundacja Wychowanie przez Sport, znana już wcześniej z organizacji zajęć Biega Bo Lubię, uruchomiła działania pod szyldem Chodzę Bo Lubię, a spotkania sympatyków spacerów z kijkami odbywają się już w 30 miejscach w Polsce, mi.n. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

ChodzęBoLubię w Ostrowcu Świętokrzyskim….

Chodzę Bo Lubię w naszym mieście przyciąga coraz więcej chętnych. Grupa kilkudziesięciu osób spotyka się w każdy wtorek w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin i po profesjonalnej rozgrzewce prowadzonej przez trenera ostrowieckiego CBL Remigiusza Woźniaka, każdy w swoim tempie, wybierając stosowną dla siebie trasę, maszeruje z kijami, ćwicząc technikę i poprawiając kondycję.

CBL nazywane przez ostrowieckich członków CBLove, to nie tylko treningi, to cykliczne spotkania z fantastycznymi ludźmi o różnych profesjach, zainteresowaniach oraz możliwościach. CBL scala ludzi i „ładuje akumulatory”. Uczestnicy zajęć nie tylko chodzą wokół stawu na Gutwinie, pokonują też różne trasy w lesie, ale także chodzą szlakami Gór Świętokrzyskich, a na treningi do Ostrowca Świętokrzyskiej przyjeżdżają osoby z Bałtowa, Opatowa, Iłży czy Sienna.

Skąd taki zapał?

Prawdą jest, że aby regularnie chodzić na zajęcia należy zorganizować czas, należy chcieć wykonywać wysiłek fizyczny i bez względu na pogodę oraz porę dnia wyjść spod kocyka, zabrać kije i przybyć na trening.

Nie jest to trudne…dlaczego…głównie dlatego, że Remigiusz Woźniak jest nietuzinkową postacią, która scala ludzi bez względu na wiek, sprawność oraz możliwości. Każdy ma szansę skorzystać z rad dotyczących techniki, wyboru kijków, profesjonalnego stroju od najbardziej empatycznego trenera w Polsce.

CBL wsparło WOŚP…

Oczywiści nie mogło zabraknąć CBL Ostrowiec Św. podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sytuacja covidowa sprawiła, że grupa nie mogła wspólnie zmierzyć się z trasą, ale każdy z członków CBL wykupił pakiet startowy, przeszedł „swoje” oraz dodatkowo zasilił puszki wolontariuszy. Ale to nie wszystko…

Najdroższa lekcja Nordic Walking w Polsce…

Chodzę Bo Lubię Polska ogłosiła aukcje we wszystkich miejscach, gdzie odbywają się spacery z kijami. Do wylicytowania był indywidualny trening Chodzę Bo Lubię z lokalnym trenerem, a w przypadku Ostrowca Świętokrzyskiego jest to indywidualny trening z Remigiuszem Woźniakiem. Efekt przerósł oczekiwania, bo trening został wylicytowany za kwotę aż 1300 zł., a cała kwota zasiliła konto WOŚP.

To nie przypadek, że własnie w naszym mieście odbędzie się najdroższy trening Nordic Walking w Polsce. To zasługa obu stron…z jednej widzimy ludzi o ogromnym sercu, którzy licytując pomagają, a z drugiej stoi Remigiusz Woźniak, który ma w sobie ogromne pokłady empatii, energii oraz zaangażowania. Dzięki takim osobom, niemalże 60 osób, bo tyle czasem przychodzi na zajęcia CBL w Ostrowcu Świętokrzyskim, ma świetnie zorganizowany czas… czas, który pozytywnie wpływa na zdrowie, zadowolenie oraz poczucie własnej wartości. Właśnie dzięki Trenerowi, CBL mógł wesprzeć „małą cegiełką” tak ważną inicjatywę jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Teraz tylko został indywidualny trening z osobą, która wygrała aukcję, a dzięki temu pomogła. Mamy nadzieję, że będzie to wspaniały czas dla obu stron, a dla całej grupy ogromna lekcja empatii.

(mch) ChodzęBoLubię Ostrowiec Św.

CBL Remigiusz Wozniak