Intensywne opady deszczu

Data utworzenia 2021-05-18 04:00:01Ważne do 2021-05-18 13:00:00

Woj. świętokrzyskie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczuPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Pływalnia Rawszczyzna w dniach od 27 do 28 lutego była areną zmagań polskich pływaków o przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021. Zawody Arena Grand Prix Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim były pierwszą taką okazją w tym roku w naszym kraju. Ostrowieckie zawody zgromadziły zatem na starcie aż 956 pływaków ze 115 klubów. Zawody przeprowadzono w ostrym reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności.

Wyniki: [ Wyniki live ] [ Wyniki (lxf) ] [ Wyniki ] [ Najlepsi zawodnicy ] [ Rekordy Polski ]

Wyniki:

Najlepsze zawodniczki OPEN:
1. Peda Paulina (AZS AWF Katowice)
2. Polańska Aleksandra (GOS Raszyn)
3. Naskręt Agata (UKS G8 Bielany Warszawa)
4. Kossakowska Dominika (AZS AWF Katowice)
5. Sztandera Dominika (Juvenia Wrocław)
6. Fiedkiewicz Kornelia (Juvenia Wrocław)
styl dowolny - Fiedkiewicz Kornelia (Juvenia Wrocław)
styl grzbietowy - Peda Paulina (AZS AWF Katowice)
styl klasyczny - Sztandera Dominika (MKS Juvenia Wrocław)
styl motylkowy - Tchórz Alicja (MKS Juvenia Wrocław)
styl zmienny - Famulok Zuzanna (UKP Unia Oświęcim)

Najlepsi zawodnicy OPEN:
1. Majerski Jakub (AZS AWF Katowice)
2. Piszczorowicz Bartosz (G-8 Bielany Warszawa)
3. Chmielewski Krzysztof (IUKS Muszelka Warszawa)
4. Masiuk Ksawery (G-8 Bielany Warszawa)
5. Jaśkiewicz Adrian (G-8 Bielany Warszawa)
6. Sieradzki Kamil (UKP Unia Oświęcim)
styl dowolny - Piszczorowicz Bartosz (G-8 Bielany Warszawa)
styl grzbietowy - Masiuk Ksawery (G-8 Bielany Warszawa)
styl klasyczny - Wikiera Dawid (MKP Wodnik 29 Tychy)
styl motylkowy - Majerski Jakub (AZS AWF Katowice)
styl zmienny - Bujak Dominik (Salos Cortile Kielce)

Ustanowione Rekordy Polski:
50m grzbietowy Masiuk Ksawery (UKS G-8 Bielany Warszawa) 25.72 Rekord Polski 17 lat
50m grzbietowy Naskręt Agata (UKS G8 Bielany Warszawa) 28.59 Rekord Polski 19-23 lat
50m grzbietowy Kamzol Flawia (KS FALA Niepołomice) 30.16 Rekord Polski 14 lat
200m grzbietowy Bernat Laura (KU AZS UMCS Lublin) 2:11.23 Rekord Polski 16 lat

Minima kwalifikacyjne do IO Tokio 2021:
STANDARD A:
Majerski Jakub (AZS AWF Katowice) - 100 m stylem motylkowym
STANDARD B - mężczyźni:
Jaśkiewicz Adrian (UKS G-8 Bielany Warszawa) - 100 m stylem motylkowym
Sieradzki Kamil (UKP UNIA Oświęcim) - 200 m stylem dowolnym
Piszczorowicz Bartosz (UKS G-8 Bielany Warszawa) - 200 m stylem dowolnym
Piszczorowicz Bartosz (UKS G-8 Bielany Warszawa)- 100 m stylem dowolnym
STANDARD B - kobiety:
Fiedkiewicz Kornelia (MKS Juvenia Wrocław) - 100 m stylem dowolnym
Kossakowska Dominika (AZS AWF Katowice) - 100 m stylem dowolnym
Sztandera Dominika (MKS Juvenia Wrocław) - 100 m stylem klasycznym
Peda Paulina (AZS AWF Katowice) - 100 m stylem grzbietowym
Naskręt Agata (UKS G8 Bielany Warszawa) - 100 m stylem grzbietowym

Wyniki pływaków KSZO:
50m dowolny kobiet:
16 lat: 9. IŻEWSKA Gabriela 28.42
50m dowolny mężczyzn:
16 lat: 14. MICHTA Bartosz 25.57
100m dowolny kobiet:
15 lat: 11. CELIŃSKA Małgorzata 1:02.88
16 lat: 10. IŻEWSKA Gabriela 1:02.64
100m dowolny mężczyzn:
15 lat: 11. JACKIEWICZ Adam 57.77
16 lat: 10. MICHTA Bartosz 55.11
17-18 lat: 5. STEFAŃSKI Patryk 53.30
200m dowolny kobiet:
15 lat: 13. CELIŃSKA Małgorzata 2:16.65
200m dowolny mężczyzn:
16 lat: 6. RADKIEWICZ Kajetan 1:59.92, 18. MICHTA Bartosz 2:04.21
400m dowolny kobiet:
15 lat: 13. SZAFRAŃSKA Malwina 4:50.71, 15. CELIŃSKA Małgorzata 4:54.09
16 lat: 8. PETRYKOWSKA Adrianna 4:57.36
400m dowolny mężczyzn:
15 lat: 16. WIEK Miłosz 4:59.58
16 lat: 4. RADKIEWICZ Kajetan 4:15.20
17-18 lat: 20. SZELEŹNIAK-BIAŁKOWSKI Julian 4:24.80
1500m dowolny mężczyzn:
16 lat: 2. RADKIEWICZ Kajetan 16:53.62
50m klasyczny kobiet:
15 lat: 3. KAMIŃSKA Zuzanna 34.44, 13. SULIK Alicja 37.31, 18. SADŁOS Zofia 37.89
50m klasyczny mężczyzn:
15 lat: 5. JACKIEWICZ Adam 32.96, 11. MAZAN Mikołaj 35.25
17-18 lat: 17. LIS Jan 31.90, 20. WOLSKI Kuba 32.08
100m klasyczny kobiet:
15 lat: 3. KAMIŃSKA Zuzanna 1:14.65, 13. SULIK Alicja 1:22.16, 20. GÓRNIAK Gabriela 1:28.53
100m klasyczny mężczyzn:
15 lat: 4. JACKIEWICZ Adam 1:11.34, 12. MAZAN Mikołaj 1:17.72
17-18 lat: 12. STEFAŃSKI Patryk 1:08.48, 19. LIS Jan 1:10.56
200m klasyczny kobiet:
15 lat: 2. KAMIŃSKA Zuzanna 2:41.29, 14. GÓRNIAK Gabriela 3:05.76
200m klasyczny mężczyzn:
15 lat: 9. MAZAN Mikołaj 2:48.24
17-18 lat: 14. SIEMBIDA Adam 2:35.68
50m motylkowy kobiet:
15 lat: 10. SADŁOS Zofia 30.99
50m motylkowy mężczyzn:
15 lat: 20. KOTWICA Jakub 28.97
16 lat: 5. MICHTA Bartosz 26.93
17-18 lat: 11. TOMASZEWSKI Aleks 25.93, 13. STEFAŃSKI Patryk 26.27
100m motylkowy kobiet:
15 lat: 6. SADŁOS Zofia 1:08.91, 13. SZAFRAŃSKA Malwina 1:13.07
16 lat: 18. PETRYKOWSKA Adrianna 1:10.99
100m motylkowy mężczyzn:
15 lat: 11. JACKIEWICZ Adam 1:03.34, 20. KOTWICA Jakub 1:06.99
16 lat: 3. MICHTA Bartosz 59.58
17-18 lat: 11. TOMASZEWSKI Aleks 57.40
200m motylkowy mężczyzn:
15 lat: 7. KOTWICA Jakub 2:34.68
16 lat: 1. MICHTA Bartosz 2:11.26, 17. KARAŚ Oskar 2:35.47
17-18 lat: 4. TOMASZEWSKI Aleks 2:07.37
50m grzbietowy kobiet:
15 lat: 14. SULIK Alicja 33.31
16 lat: 8. PETRYKOWSKA Adrianna 31.88, 18. IŻEWSKA Gabriela 33.52
100m grzbietowy kobiet:
15 lat: 13. SULIK Alicja 1:12.71
16 lat: 15. IŻEWSKA Gabriela 1:12.17
100m grzbietowy mężczyzn:
16 lat: 11. RADKIEWICZ Kajetan 1:03.95
200m zmienny kobiet:
15 lat: 4. KAMIŃSKA Zuzanna 2:29.48, 14. SADŁOS Zofia 2:39.91
200m zmienny mężczyzn:
17-18 lat: 8. STEFAŃSKI Patryk 2:15.36
400m zmienny kobiet:
15 lat: 5. KAMIŃSKA Zuzanna 5:18.40
400m zmienny mężczyzn:
17-18 lat: 7. STEFAŃSKI Patryk 4:48.67

Kolejne zawody Arena Grand Prix Polski odbędą się w Lublinie (27-28.03) i Warszawie (10-11.04), a Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie (28.04–2.05).