Gwałtowny wzrost stanów wody

Data utworzenia 2021-05-17 11:48:00Ważne do 2021-05-18 14:00:00

świętokrzyskie, Zlewnia Pilicy, gwałtowne wzrosty stanów wodyPrzejdź do całości

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Na Pływalni Rawszczyzna rozegrano drugi turniej II etapu rundy eliminacyjnej Mistrzostw Polski Juniorów U-19 w piłce wodnej. Rudnę eliminacyjną zdecydowanie wygrali waterpoliści KSZO. Awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca, obok ostrowczan wywalczyły też zespoły z Gorzowa Wielkopolskiego i Warszawy.

Wyniki:
Alfa Gorzów Wielkopolski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 15:15 (3:1, 4:4, 4:6, 4:4), k. 4:3
Bramki: Krakowiak 9, Nadbrzuchowski 3, Woźniak 1, Skaliński 1, Staniszewski 1
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – UKS Pałac Młodzieży Warszawa 6:5 (1:1, 1:1, 3:1, 1:2)
Bramki: Staniszewski 2, Krakowiak 2, Nadbrzuchowski 1, Nochelski 1
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – UKS Neptun Łódź 23:12 (3:5, 7:3, 7:2, 6:3)
Bramki: Krakowiak 4, Nadbrzuchowski 4, Woźniak 4, Staniszewski 3, Nochelski 2, Walesic 2, Idzikowski 2, Ostrowski 1, Skit 1

W pozostałych meczach:
UKS Neptun Łódź – UKS Pałac Młodzieży Warszawa 6:15 (1:2, 1:2, 0:6, 4:5)
UKS Neptun Łódź – Alfa Gorzów Wielkopolski 9:19 (3:7, 0:5, 2:4, 4:3)
UKS Pałac Młodzieży Warszawa – Alfa Gorzów Wielkopolski 7:12 (0:3, 0:3, 3:2, 4:4)

KSZO zagrał w składzie: Jan Skaliński, Igor Ostrowski, Daniel Idzikowski, Dariusz Woźniak, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Oskar Tokarski, Brajan Nochelski, Wiktor Staniszewski, Maksymilian Walesic, Wiktor Skit, Jakub Szwagierczak. Trenerzy: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.

Tabela grupy C:
1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 16:2 81:57
2. Alfa Gorzów Wielkopolski 12:7 83:70
3. UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa 9:9 50:50
4. UKS Neptun Uniwersytet Łódzki Łódź 0:18 56:93

Do turnieju finałowego bezpośredni awans uzyskały trzy najlepsze zespoły grupy C rundy eliminacyjnej. Czwarty zespół turnieju finałowego wyłoni runda kwalifikacyjna (22-23 maja), w której obok Neptuna Łódź zmierzą się trzy najlepsze zespoły grupy D – Polonia Bytom, Arkonia Szczecin i OCMER ŁSTW Łódź.