UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W związku z niepewną sytuacją w sprawie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią COVID-19 w zakresie organizowania imprez biegowych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wstrzymuje decyzję o uruchomieniu zapisów do 1. rundy cyklu „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty”.

Jeśli Rada Ministrów do 30 kwietnia „poluzuje” obostrzenia na tyle, by było możliwe przeprowadzenie zawodów 9 maja, to elektroniczny formularz zapisów do 1. rundy zostanie udostępniony na stronie www.ostrowiecbiega.pl w dniu ogłoszenia nowych zasad. W przeciwnym wypadku MOSiR zakłada możliwość zmiany terminu inauguracji imprezy na 23 maja, a w dalszej kolejności przeniesienie 1. rundy na 1 sierpnia (wtedy rywalizacja rozpoczęłaby się w terminie 2. rundy, tj. 13 czerwca). W związku z powyższym start zapisów również może być przesuwany i rozpocznie się najpóźniej na tydzień przed planowanym terminem zawodów.

Przypominamy, że uczestnicy cyklu biegów „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty” mają możliwość wsparcia podopieczną Fundacji „Bo w Nas jest Moc”. Poprzez organizowaną Aukcję „Numer startowy dla Roksany” można pomóc Roksanie Niedbała, która od 4 lat toczy walkę o życie ze złośliwym nowotworem. Roksana ma 29 lat, mieszka w Śnieżkowicach (gmina Waśniów), jest mamą 4-letniej Izy. Już wpłacając symboliczną kwotę 5zł można zarezerwować sobie dowolny numer z dostępnej puli od 1 do 500 i dołożyć swoją „cegiełkę” do leczenia mieszkanki naszego powiatu. Licytacja prowadzona jest na portalu społecznościowym Facebook w wydarzeniu poświęconym 1. rundzie zawodów.

Patronami IX MosirGutwinRun 2021 są Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Partnerami są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja DaGrasso, Depil Concept, Agencja Reklamowa KreoGraf, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sala Zabaw MimiTorek, Galeria Mebli Aarkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa. Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.