UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Świętnie spisywali się pływacy KSZO  podczas rozgrywanych w miniony weekend rocznikowych mistrzostw Polski juniorów na basenach w Oświęcimiu (15 lat), Warszawie (16 lat) i Bydgoszczy (17-18 lat). Ostrowczanie wywalczyli w sumie pięć medali. Dwa krążki, w tym ten z najcenniejszego kruszcu, ze stolicy przywiózł Bartosz Michta. Trzy razy na podium w Oświęcimiu stawała Zuzanna Kamińska – raz indywidualnie i dwa razy z koleżankami w sztafecie!

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15-letnich, Oświęcim:
Małgorzata Celińska: 29. na 100m dowolnym – 1:03.24, 18. na 200m dowolnym 2:17.95, 33. na 400m dowolnym – 5:00.47.
Gabriela Górniak: 51. na 200m dowolnym – 2:34.60, 45. na 50m klasycznym – 39.16, 37. na 100m klasycznym – 1:26.01, 27. na 200m klasycznym – 3:01.16.
Julia Jonaszek: 103. na 50m dowolnym – 31.64, 76. na 100m dowolnym – 1:08.18, 44. na 200m dowolnym – 2:29.77, 67. na 50m motylkowym – 32.94.
Zuzanna Kamińska: 5. na 50m klasycznym – 34.10, 5. na 100m klasycznym – 1:13.82, 3. na 200m klasycznym – 2:39.47.
Jakub Kotwica: 40. na 50m motylkowym – 28.40, 26. na 100m motylkowym – 1:03.57, 17. na 200m motylkowym – 2:24.86.
Mikołaj Mazan: 31. na 50m klasycznym – 33.80, 37. na 100m klasycznym – 1:16.03, 14. na 200m klasycznym – 2:43.84.
Zofia Sadłos: 29. na 50m dowolnym – 28.73, 27. na 100m dowolnym – 1:02.79, 13. na 50m motylkowym – 29.72, 11. na 100m motylkowym – 1:08.11.
Alicja Sulik: 20. na 50m grzbietowym – 32.78, 13. na 100m grzbietowym – 1:10.73, 17. na 200m grzbietowym – 2:33.35.
Malwina Szafrańska: 13. na 200m dowolnym – 2:14.07, 13. na 400m dowolnym – 4:47.91, 13. na 800m dowolnym – 9:47.01, 16. na 1500m dowolnym – 19:29.21.
Dziewcząt, 4 x 200m dowolny: 4. KSZO 1 (MalwinaSzafrańska, Małgorzata Celińska, Zofia Sadłos, Zuzanna Kamińska) – 9:07.97
Dziewcząt, 4 x 100m dowolny: 3. KSZO 1 (Malwina Szafrańska, Zofia Sadłos, Małgorzata Celińska, Zuzanna Kamińska) – 4:08.39
Dziewcząt, 4 x 100m zmienny: 2. KSZO 1 (Alicja Sulik, Zofia Sadłos, Zuzanna Kamińska, Malwina Szafrańska) – 4:32.75
Mieszane, 4 x 100m zmienny: 12. KSZO 1 (Alicja Sulik, Jakub Kotwica, Zuzanna Kamińska, Mikołaj Mazan) – 4:31.67

W Oświęcimiu KSZO w rankingu medalowym uplasował się na 21. miejscu, a w punktowej klasyfikacji klubowej na 14. pozycji.

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16-letnich, Warszawa:
Gabriela Iżewska: 27. na 50m dowolnym – 28.72, 13. na 100m dowolnym – 1:01.55, 26. na 50m motylkowym – 30.88, 24. na 100m motylkowym – 1:09.74.
Oskar Karaś: 82. na 50m motylkowym – 30.64, 44. na 100m motylkowym – 1:07.37, 22. na 200m motylkowym – 2:30.26.
Michał Kesler: 92. na 50m dowolnym – 27.68, 42. na 200m dowolnym – 2:11.67, 31. na 400m dowolnym – 4:35.15, 18. na 800m dowolnym – 9:32.02, 18. na 1500m dowolnym – 18:19.25.
Bartosz Michta: 35. na 50m dowolnym – 25.73, 8. na 50m motylkowym – 25.94, 3. na 100m motylkowym – 56.641. na 200m motylkowym – 2:05.36.
Adrianna Petrykowska: 14. na 50m grzbietowym – 32.17, 9. na 100m grzbietowym – 1:08.17, 6. na 200m grzbietowym – 2:25.76.
Kajetan Radkiewicz: 17. na 100m dowolnym – 55.39, 5. na 200m dowolnym – 1:56.78, 5. na 400m dowolnym – 4:07.11, 5. na 800m dowolnym – 8:35.13, 5. na 1500m dowolnym – 16:28.29.
Eryk Sojda: 39. na 50m dowolnym – 25.82, 18. na 100m dowolnym – 55.72, 55. na 50m motylkowym – 28.47.
Chłopców, 4 x 200m dowolny: 5. KSZO 1 (Eryk Sojda, Michał Kesler, Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz) – 8:12.45
Chłopców, 4 x 100m dowolny: 9. KSZO 1 Eryk Sojda, Kajetan Radkiewicz, Michał Kesler, Bartosz Michta) – 3:45.15
Mieszane, 4 x 100m zmienny: 11. KSZO 1 (Adrianna Petrykowska, Gabriela Iżewska, Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz) – 4:21.31

W Warszawie w rankingu klubowym ostrowiecki klub uplasował się na 14. miejscu, a w klasyfikacji drużynowej zajął 11. miejsce.

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18-letnich, Bydgoszcz:
Jan Lis: 13. na 50m klasycznym – 30.02, 13. na 100m klasycznym – 1:05.97, 20. na 200m klasycznym – 2:32.75.
Adam Siembida: 44. na 50m klasycznym – 32.05, 26. na 100m klasycznym – 1:09.45, 29. na 200m klasycznym – 2:32.80.
Filip Skierniewski: 43. na 50m klasycznym – 32.02, 31. na 200m klasycznym – 2:35.46, 46. na 100m motylkowym – 1:01.43, 33. na 200m zmiennym – 2:18.77.
Patryk Stefański: 9. 50m dowolnym – 23.98, 11. na 100m dowolnym – 52.18, 15. na 50m motylkowym – 25.71, 14. na 100m motylkowym – 57.37, 10. na 200m zmiennym – 2:11.78.
Aleks Tomaszewski: 15. na 50m grzbietowym – 28.08, 19. na 100 grzbietowym – 1:01.46, 8. na 50m motylkowym – 25.35, 6. na 100m motylkowym – 55.28, 4. na 200m motylkowym – 2:03.13.
Kuba Wolski: 57. na 100m dowolnym – 55.63, 35. na 50m klasycznym – 31.55, 37. na 100m klasycznym – 1:11.25, 33. na 200m klasycznym – 2:37.53, 64. na 50m motylkowym – 27.49, 50. na 100m motylkowym – 1:02.22.
Jakub Wypchło: 24. na 50m grzbietowym – 28.95, 17. na 100m grzbietowym – 1:01.67.
Chłopców, 4 x 100m dowolny: 9. KSZO 1 (Filip Skierniewski, Aleks Tomaszewski, Kuba Wolski, Patryk Stefański) – 3:36.45
Chłopców, 4 x 100m zmienny: 7. KSZO 1 (Jakub Wypchło, Aleks Tomaszewski, Jan Lis, Patryk Stefański) – 3:56.13

KSZO w klasyfikacji klubowej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zajął w Bydgoszczy 21. miejsce.