UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Już za niespełna trzy tygodnie (3 października) odbędzie się 4. Ostrowiecki Półmaraton Leśny. Na stronie personalbest.pl trwają zapisy, a tymczasem organizator imprezy Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” zdradza szczegóły nowej lokalizacji, w której będzie się odbywać rywalizacja w trzech konkurencjach – Leśnym Półmaratonie, Leśnej Siódemce oraz Marszu Nordic Walking.

Krzemionki, położone ok 5 km od Ostrowca Świętokrzyskiego, znane także jako Krzemionki Opatowskie, to rezerwat archeologiczny chroniący zespół neolitycznych kopalń krzemienia pasiastego, wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jest to jeden z największych obiektów tego typu na świecie. Kryje w sobie doskonale zachowane podziemia kopalni, które dotrwały do naszych czasów w prawie niezmienionym stanie. Największą atrakcją turystyczną Krzemionek jest trasa podziemna o długości prawie 500 m prezentująca wyrobiska neolitycznych kopalń.

Dla zwiedzających udostępniona jest również zrekonstruowana osada neolityczna oraz grobowiec megalityczny. Na terenie kopalni i w jego otoczeniu utworzono rezerwat przyrody Krzemionki Opatowskie.

To właśnie częściowo na jego terenie będzie odbywał się w tym roku sztandarowa impreza stowarzyszenia OstroBiec.

Harmonogram:
7:30 - otwarcie biura zawodów (Muzeum Archeologiczne Krzemionki, Sudół 135a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski)
9:30 - zamknięcie biura zawodów
10:00 - start dystansu 21 km 10:30 – start 7 km oraz marszu Nordic Walking
13:00 - dekoracja zwycięzców