Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

A- A A+
 

|    Szukaj    |    

|  

mini bip
 

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

W wyścigu po tytuł SuperGutwinera 2021 po pięciu rundach na czele usadowili się już ubiegłoroczni triumfatorzy – Sylwester Lepiarz wśród mężczyzn oraz Dominika Łukasiewicz wśród kobiet. Wiele wskazuje na to, że ten rok na Gutwinie znów będzie należał właśnie do nich. Oboje prowadzą w klasyfikacjach generalnych ze sporą przewagą.

Zaliczeniem maratonu na raty, w więc przebiegnięciem 4 x 10548 metrów, może pochwalić się już 53 osoby (o 30 więcej niż po czterech rundach), a liderami w tej rywalizacji wśród mężczyzn są Sylwester Lepiarz (Wronów, 02:29:42), Piotr Kaminski (Szyby, 02:48:52) i Paweł Wosiek (Ostrowiec Świętokrzyski, 02:53:13), a wśród kobiet Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski, 03:07:16), Justyna Słowik (Ostrowiec Świętokrzyski, 03:30:25) i Urszula Sokół (Ostrowiec Świętokrzyski, 03:31:32).

Zaliczeniem półmaratonu na raty, w więc przebiegnięciem 4 x 5274 metrów, może natomiast pochwalić się już 88 osób (o 36 więcej niż po czterech rundach), a przodownikami tej rywalizacji są wśród mężczyzn Sylwester Lepiarz (Wronów, 01:10:50), Rafał Lewocha (Jastrząb, 01:17:18) i Hubert Grzywna (Nieprowice, 01:18:46), a wśród kobiet Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski, 01:28:05), Kinga Jagieło (Lubienia, 01:35:38) i Kinga Myśliwska (Ostrowiec Świętokrzyski, 01:45:28).

Zobacz: Klasyfikację Generalną IX MosirGutwinRun 2021

W szranki o tytuł SuperGutWinnera 2021 może stanąć każdy, kto zaliczy maraton i półmaraton na raty oraz uzyska najniższy wynik czasowy (suma czasów półmaratonu i maratonu). Nagrody specjalne cyklu otrzymają jeden mężczyzna i jedna kobieta w kategorii open. Po pięciu rundach takim osiągnięciem może szczycić się dziesięciu mężczyzn i trzy kobiety. Krótko z prowadzenia w wyścigu po tytuł SuperGutWinnera cieszyli się Dominik Powrózek (Starachowice) i Małgorzata Rdzanek (Kunowa). Do walki włączyli się bowiem ubiegłoroczni zwycięzcy i główni faworyci do końcowego triumfu również w tym roku – Sylwester Lepiarz i Dominika Łukasiewicz, kompletując po cztery starty na obu dystansach. Powrózek „wypadł” poza podium, a Rdzanek jest obecnie druga wśród kobiet.

Zobacz: Klasyfikację SuperGutwinera 2021 po pięciu rundach

Choć w konkurencji nordic walking oficjalnie rywalizacja nie jest prowadzona, to maszerujący z kijkami również mają mierzony czas i tak powstaje też nieoficjalny ranking w marszu na dystansie półmaratonu na raty - 4 x 5274 metrów. Tu na czele znajdują się Aneta Rogala (Ostrowiec Świętokrzyski, 02:32:05) oraz Sebastian Giez (Ostrowiec Świętokrzyski, 02:39:32) wśród mężczyzn.

Ostatnia - szósta runda odbędzie się 10 października. Wtedy też wszyscy uczestnicy cyklu, którym uda się sztuka zaliczenia maratonu bądź półmaratonu na raty, otrzymają pamiątkowe medale i koszulki, a najlepsi również nagrody.

Patronami IX MosirGutwinRun 2021 są Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Partnerami są RFID Solutions - producent Systemu Pomiaru Czasu Gepard, Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja DaGrasso, Depil Concept, Agencja Reklamowa KreoGraf, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sala Zabaw MimiTorek, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa. Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.