W sobotę 25 września po rocznej przerwie spowodowaną pandemią odbył się VII Bieg Papieski - Ćmielów 2021, którego organizatorami była Parafia w Ćmielowie i Urząd Miasta i Gminy Ćmielów. Bieg miał na celu oprócz popularyzacji biegania uczczenie Dnia Papieskiego. Jako pierwsi na metę biegu głównego na dystansie 10 kilometrów przybiegli Andrzej Starżyński (Końskowola,31:26) i Lidia Czarnecka (Bliżyn, 40:34). W Marszu Nordic Walking (5km) wygrali Marcin Wiśniewski (Ostrowiec Świętokrzyski, 34:05) wśród mężczyzn oraz Wioletta Dąbek (Rudka Bałtowska, 39:56) wśród kobiet.

Siódma edycja Biegu Papieskiego po rocznej przerwie zgromadziła na starcie około 150 biegaczy oraz zawodników nordic walking. Dobra pogoda sprawiła, że sympatycy ruchu na świeżym powietrzu miło spędzili czas na stadionie w Ćmielowie rywalizując na kilku dystansach. Nasza impreza na stałe wpisała się w kalendarz biegowy w naszym regionie i ma wielu biegaczy, którzy już kilka razy startowali w Ćmielowie. Zapraszamy za rok na ósmą edycję biegu – mówi organizator Biegu Papieskiego w Ćmielowie Dariusz Piętka.

Najlepszym zawodnikiem z Gminy Ćmielów w kategorii ”Sami Swoi” okazał się Łukasz Różalski. Nagrodę dla najstarszego zawodnika otrzymał natomiast Jerzy Marczewski z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zobacz: Wyniki Open Biegu 10km | Wyniki Open Marszu NW 5km | Dekoracje

Elektroniczny pomiar czasu VII Biegu Papieskiego w Ćmielowie zrealizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, a partnerem technicznym był RFID Solutions - producent Systemu Pomiaru Czasu Gepard.

Zawody sędziowali: Dariusz Piętka, Radosław Bzorek. Pomoc w organizacji biegu: Anna Piętka, Renata Wójcik, Iwona Bilska, Anna Paruch, Lidia Bednarska, Ewa Cieśniewska, Małgorzata Chadała, Justyna Bzorek, Renata Krąg.