Krótko trwała przygoda piłkarzy III-ligowego KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w centralnymi rozgrywkami Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2021/2022. Podopieczni trenera Rafała Wójcika zatrzymali się już na pierwszej "przeszkodzie", odpadając po przegranej z I-ligowym GKS Tychy. Początek spotkania dawał jednak nadzieję na to, że pomarańczowo - czarni pokuszą się o sprawienie kolejnej niespodzianki w pucharowych zmaganiach, bo po golu Michała Nawrota z 21 minuty to ostrowczanie objęli prowadzenie na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO. Tuż przed przerwą tyszanie wyrównani jednak za sprawą Damiana Nowaka, a kilka minut po wznowieniu meczu w drugiej połowie Gracjan Jaroch dał zespołowi gości bramkę na wagę awansu do 1/16 Fortuna Pucharu Polski.

KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – GKS Tychy 1:2 (1:1)
1:0 Michał Nawrot 21
1:1 Damian Nowak 45
1:2 Gracjan Jaroch 49
KSZO: Karol Szymkowiak – Głaz, Sylwestrzak, Camargo, Brągiel – Majda (61. Żurek), Gałecki, Persona, Kuzior (77. Dereń), Nawrot –Dawid Gruchała-Węsierski (70. Zając).
GKS: Odyjewski – Mańka, Sołowiej, Żytek, Stefaniak – Kozina (46. Biel), Pawlusiński (46. J. Piątek), Steblecki, Jaroch (68. Malec), Kargulewicz (78. K. Piątek) – Nowak (68. Grzeszczyk).
Żółte kartki: Persona – Mańka.
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).